paragraf-blacha

Zniknął rower
3 października. Nieznani sprawcy włamali się do piwnicy w bloku przy ulicy Nałkowskiej w Olkuszu. Do środka dostali się po przecięciu skobla kłódki. Ukradli rower o wartości półtora tysiąca złotych.
Chciał ukraść, tylko zniszczył
6 października. Na 500 złotych wycenił straty właściciel forda focusa. Nieustaleni złodzieje chcieli ukraść koła. Celu nie osiągnęli, ale uszkodzili zderzak oraz błotnik w aucie olkuszanina.
Uszkodził wiatę
7 października. Nn. wandal szalał na parkingu przy markecie na ulicy Rabsztyńskiej. Chuligan uszkodził wiatę na wózki. Straty sięgnęły 3 tys. złotych.

Hieny cmentarne
7 października. Tablicę grobowca ukradli nieznani sprawcy z cmentarza w Zadrożu. Kradzież odkrył 71-letni opiekun grobu. Straty oszacowano na 5 tys. złotych.
Po węgiel do wagonu
8 października. 7250 kilogramów węgla zniknęło z wagonu, który stał na szlaku kolejowym między Jaworznem a Jaroszowcem olkuskim. Nieznani sprawcy ukradli materiał opałowy o wartości ponad 3,5 tys. złotych. Tyle straciła spółka PKP.
Kradzież auta
9 października. Z niestrzeżonego parkingu przy ulicy Biema w Olkuszu skradziono bmw. Właściciel auta, mieszkaniec Olkusza, wycenił straty na 55 tys. złotych.
Skok po papierosy
9 października. Nieznani złodzieje włamali się do kiosku przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Do środka dostali się po wyważeniu drzwi wejściowych. Ukradli papierosy. Właścicielka, olkuszanka, szacuje straty.
Przecięli kłódkę
9 października. Rower o wartości 670 zł zniknął z piwnicy bloku przy alei Tysiąclecia w Olkuszu. Złodziej dostał się do środka po przecięciu kłódki.
Nic nie zginęło
9 października. Złodzieje włamali się do domu w Zedermanie. Splądrowali pomieszczenia, jednak nic nie ukradli. Do środka weszli, wyłamawszy okno.
Spłoszył ich sąsiad
9 października. Dwaj nieznani osobnicy usiłowali włamać się do domu jednorodzinnego przy ulicy Długiej w Zalesiu Golczowskim. Do środka chcieli się dostać przez wyrwanie listwy w drzwiach balkonowych. Na szczęście włamywaczy przepłoszył czujny sąsiad.
Miłośnik gazet    
10 października. Prasę o wartości 408 zł ukradł nieznany sprawca z metalowej skrzynki zamontowanej na domu przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Złodziej „dorwał się” do gazet po uprzednim zerwaniu kłódki. Poszkodowany, 25-letni olkuszanin, nie poczyta.
Odjechał mercedesem
11 października. Mercedesa stracił olkuszanin. Auto warte 105 tysięcy zł ukradli złodzieje z prywatnej posesji w Sienicznie.
Metale szlachetne
11 października. Przedmioty z aluminium i mosiądzu, w tym aluminiowy termos, wynieśli złodzieje z domu przy ulicy Wąwóz w Wolbromiu. Do środka dostali się, wyrwawszy kratę zabezpieczającą okno piwniczne. Właściciel wycenił straty na 800 złotych.    
Uderzył w studzienkę
11 października. Kobieta została ranna w wypadku, do jakiego doszło na trasie wojewódzkiej w Niesułowicach. Kierujący bmw, 22-letni mieszkaniec Bolęcina, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w betonową studzienkę. W wypadku ucierpiała pasażerka, mieszkanka Chrzanowa. Kobieta z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala w Olkuszu.  
Po kasę do składu
12 października. Złodzieje włamali się do budynku składu budowlanego przy ulicy Targowiejskiej w Krzykawie. Do środka dostali się, wyłamawszy okno. Ukradli gotówkę – 345 złotych.    
Na bani rowerem
12 października. Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 62-letni mieszkaniec Wierzchowiska, zatrzymany przez policję na ulicy Łokietka w Wolbromiu. Mężczyzna jechał na rowerze nie tylko na „podwójnym gazie”, ale także z wyrokiem sądowym zabraniającym mu kierowania jednośladami.
Kradzież w obuwniczym
13 października. Chwila nieuwagi wystarczyła, by straciła portfel mieszkanka Łobzowa. Nieznany sprawca okradł kobietę, gdy ta robiła zakupy w sklepie obuwniczym przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. Poszkodowana straciła 340 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze