Samochodowy wandal
10 września. Na 1,5 tys. złotych wycenił straty właściciel renaulta, który został uszkodzony przy ulicy kr. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Nieustalony sprawca porysował powłokę lakierniczą auta.
Skok po sejf
11 września. Nieustaleni osobnicy włamali się do budynku stacji paliw przy ulicy Głównej w Bolesławiu. Do środka dostali się, wybiwszy szybę w oknie  zaplecza. Usiłowali wyłamać zamontowany w ścianie sejf, jednak celu nie osiągnęli. To już trzecie takie włamanie w ostatnich dniach. Do poprzednich doszło w Jaroszowcu i Wolbromiu.
Fałszywka w banku
11 września. Pracownik jednej z instytucji finansowych w Wolbromiu odkrył fałszywy banknot o nominale  100 złotych. Falsyfikat znajdował się w pliku  pieniędzy, które miały być wpłacone na lokatę. Brakowało na nim znaku wodnego oraz nitki. Kostką w OSP
11 września. Nocą nieustaleni sprawcy wybili szyby w budynku strażnicy OSP przy ulicy Głównej w Bolesławiu. Wandale posłużyli się kostką brukową. Pożarnicy wycenili straty na tysiąc złotych.
Włamanie do autobusu
12 września. Radioodtwarzacz zniknął z autobusu zaparkowanego przy ulicy Mickiewicza 2 w Olkuszu. Właściciel, mieszkaniec miasta, wycenił straty na 260 złotych.
Dogonił złodzieja
12 września. Telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi zabrał złodziej z boiska szkolnego przy ulicy Kochanowskiego w Olkuszu. Sprawca niedługo cieszył się łupem. W pościg za nim ruszył jeden z okradzionych mężczyzn. Pokrzywdzony olkuszanin odzyskał telefon o wartości 680 złotych i 200 zł gotówki.
Wypadła z okna
13 września. Do tragicznego wypadku doszło w Zabagniu. Z okna na piętrze domu wypadła 72-letnia mieszkanka Krakowa. Kobieta została przewieziona do szpitala, jednak zmarła w wyniku odniesionych obrażeń wewnętrznych. Policja wykluczyła udział osób trzecich.
Popalą…
13 września. Papierosy różnych marek skradziono z kiosku przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Złodzieje dostali się do środka,wyłamawszy drzwi. Straty sięgnęły 900 złotych.
Myć nie chcieli
13 września. Na 1300 złotych wycenił straty spowodowane włamaniem właściciel myjni samochodowej przy ulicy Zagaje w Olkuszu. Złodzieje ukradli telefon komórkowy, gotówkę  i zniszczyli środki czyszczące o wartości 400 złotych.
Zniknęły obciążniki
13 września. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei powiadomili policję, że nieznani sprawcy ukradli 46 obciążników napinających sieć trakcyjną. Do kradzieży doszło na szlaku w okolicach Wolbromia. Łącznie skradzione elementy ważyły 1,2 tony.
Kradzież na torach
14 września. 10 metrów drutu jezdnego skradziono na szlaku kolejowym Bukowno – Olkusz. Nieznani sprawcy skrócili linię w kierunku powiatowego miasta. PKP szacuje straty.
Przez tylną szybę
14 września. Nieustalony sprawca włamał się do samochodu pozostawionego na niestrzeżonym parkingu przy ulicy Orzeszkowej w Olkuszu. Do środka pojazdu dostał się po wybiciu tylnej szyby. Ukradł torbę na laptopa, wartości 200 zł. Uszkodzenie auta właściciel z Olkusza wycenił na 1,3 tys. zł.
Zniknął sprzęt
14 września. Stosując podobną metodę, tyle że poprzez wybicie bocznej szyby, okradziono auto na parkingu przy osiedlu Trzydziestolecia w Kluczach. Nieznany złodziej ukradł radioodtwarzacz i radio CB. Poszkodowany, mieszkaniec Rodak, wycenił straty na 850 złotych.
Podwójne włamanie
15 września. Dwa osobowe auta zostały okradzione na parkingu przy ulicy Ściegiennego w Olkuszu. W obu przypadkach złodzieje dostali się do wnętrza, wybiwszy boczne szyby. Z mazdy 23-letniej olkuszanki ukradli radioodtwarzacz o wartości 250 złotych. Z fiata punto także zniknął radioodtwarzacz, wart 300 złotych.
Hodowca „ziół”
15 września. W ręce policji wpadł 26-letni mieszkaniec Chechła, u którego w domu znaleziono pięć konopi indyjskich. Kolejne cztery sadzonki mundurowi odkryli w lesie. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Odpowie za posiadanie środków odurzających.
Wypadek na krzyżówce
15 września. Jedna osoba została ranna w wypadku, do jakiego doszło na skrzyżowaniu ulic Kluczewskiej z Poprzeczną w Chechle. Do zderzenia doszło, gdy kierujący oplem mieszkaniec wsi uderzył w renaulta kierowanego przez mieszkańca Olkusza, gdy ten wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Kierowca renaulta z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze