Włamanie w Gołaczewach
Nieustalony na chwilę obecną sprawca włamał się do domku letniskowego w Gołaczewach (gmina Wolbrom). Złodziej wyłamał drzwi, a później zabrał książki i inne drobne przedmioty. Za włamanie grozi mu kara 10 lat więzienia.

Włamanie do sklepu
Nocą 3 kwietnia br. włamano się do jednego z olkuskich sklepów z materiałami budowlanymi. Włamywacz dostał się do wnętrza budynku uszkadzając poszycie dachowe. Ukradł m. in. kilka napędów do bram. Właściciel sklepu oszacował straty na około 5.000 złotych.

Kradzież paliwa
10 kwietnia br. około godziny 22:00 na jednej z olkuskich stacji paliw, kierujący audi ukradł 60 litrów paliwa o wartości około 340 złotych. Sprawcy kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Włamanie do volkswagena

10 kwietnia br. włamano się do volkswagena zaparkowanego na ul. Krasińskiego w Olkuszu. Z samochodu skradziono m. in. nawigację samochodową. Olkuszanin poniósł stratę w wysokości około 560 złotych.

Włamania do zbiorników paliwa
Nocą 11 kwietnia br. w Bukownie włamano się do zbiorników paliwa trzech samochodów ciężarowych oraz koparko-ładowarki zaparkowanych na ul. Puza. Złodziej ukradł łącznie około 330 litrów oleju napędowego na szkodę przedsiębiorstw remontujących drogi.
Podobne zdarzenia miało miejsce kolejnej nocy w Olkuszu. Ze zbiorników dwóch koparek oraz trzech samochodów ciężarowych zaparkowanych na terenie jednego z przedsiębiorstw skradziono nieustaloną ilość oleju napędowego. Sprawca ponadto włamał się do pomieszczenia gospodarczego, z którego ukradł agregat prądotwórczy oraz piłę służącą do cięcia asfaltu. Pokrzywdzony oszacował wstępnie straty na około 13.000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci. Włamywaczowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież na placu budowy
Nocą 12 kwietnia br. w Olkuszu skradziono jedną z szyb koparki pozostawionej na placu budowy. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na około 1.000 zł. Złodziejowi grozi kara 5 lat więzienia.

Uszkodzone audi
Nocą 13 kwietnia br. uszkodzono audi zaparkowane na ul. Krasińskiego w Olkuszu. Wandal wybił jedną z szyb w samochodzie oraz lampę przednią. Właścicielka samochodu szacuje straty.

Kradzież w Bukownie
Pomiędzy 13 a 15 kwietnia br. z nowobudowanego domu w Bukownie skradziono m. in. grzejniki oraz rury metalowe. Właściciel oszacował swoje straty na około 3.000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.

Złodziej wykorzystał otwarte drzwi
Dwa laptopy padły łupem złodziei, którzy wykorzystali pozostawione otwarte drzwi wejściowe do mieszkania oraz domu. Pierwszy laptop skradziony został 14 kwietnia br. na ul. Skalskiej w Olkuszu. Drugi, dwa dni później na ul. Rabsztyńskiej w Olkuszu. Pokrzywdzeni wycenili wartość skradzionych komputerów na 2.300 złotych.

Zatrzymany z narkotykami
Olkuscy policjanci zatrzymali 19-letniego olkuszanina, który posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyźnie grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.
Mężczyzna został zatrzymany 14 kwietnia br. około godziny 20:30, podczas przeprowadzania interwencji w jednym z mieszkań na ul. Skalskiej w Olkuszu. Policjanci znaleźli przy przebywającym w mieszkaniu 19 – letnim mieszkańcu Olkusza około 6,5 g narkotyku, prawdopodobnie amfetaminy. Zatrzymany został przewieziony do aresztu olkuskiej komendy. Grozi mu kara 3 lat pozbawiania wolności.

Volkswagen zderzył się z oplem
14 kwietnia br. około godziny 14:20 w Porębie Górnej volkswagen zderzył się z oplem, którym kierowała mieszkanka Budzynia (gmina Wolbrom). Kierowca volkswagena oddalił się z miejsca wypadku przed przybyciem patrolu Policji. W tym samym dniu do olkuskiego szpitala zgłosił się wolbromianin, który prawdopodobnie kierował samochodem, a później uciekł z miejsca wypadku. Mężczyźnie pobrano krew do badań, celem ustalenia czy w chwili kierowania pojazdem był trzeźwy. Do olkuskiego szpitala ponadto przewieziono pasażera volkswagena. Policjanci ustalają przyczyny zdarzenia.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Młody Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Młody

Dlaczego policja nie pochwaliła się że 13 kwietnia spisała samochody stojące przed blokiem nr 2 przy ul. Krasińskiego w Olkuszu, następnie po ustaleniu właścicieli wręczyła im mandaty w wysokości 100 zł i 1 punkt karny (nie wiadomo dlaczego z art.97 KW). Rok temu drogę dojazdową do tego bloku wykonały władze MiG Olkusz chwaląc się sukcesem na łamach Przeglądu Olkuskiego. Policja (jadąc na tę akcję spektakularną) nie zauważyła wówczas kilkuset samochodów niewłaściwie zaparkowanych na terenach zielonych od wjazdu z drogi Chrzanowskiej w ul. Baczyńskiego i cały plac zieleni na wprost na przeciwko Stokrotki. Takie działania są sprzeczne z Art. 32. Konstytucji… Czytaj więcej »