kronika policyjna

Olkusz. Policjanci zatrzymali uczestników bójki
Pięć osób w wieku od 19 do 26 lat zatrzymali policjanci z olkuskiej patrolówki. Mężczyźni brali udział w bójce, która miała miejsce w sobotę (27.06.2015r.) w Olkuszu.

Do zdarzenia doszło około 4.50 nad ranem. Dyżurny policji został poinformowany o bójce z udziałem kilku osób na ulicy króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, grupa bijących się zaczęła uciekać. W pościgu policjanci zatrzymali 5 młodych mężczyzn. Są to mieszkańcy Olkusza w wieku od 19 do 26 lat. Wkrótce usłyszą zarzut uczestnictwa w bójce, za co grozi do 3 lat więzienia.

 

Kierował motorowerem na podwójnym gazie. Został zatrzymany
Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego motorowerem. Mężczyzna jechał drogą publiczną w jednej z miejscowości w gminie Wolbrom. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut. 28 czerwca 2015 roku około godziny 10.00 na drodze publicznej w miejscowości Zasępiec policjanci z „drogówki’ zatrzymali 36-letniego nietrzeźwego motorowerzystę. Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się, mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Usiłowanie włamania w myjni
25 czerwca 2015 roku w Olkuszu nieustalony do chwili obecnej sprawca usiłował włamać się do automatów w myjni samochodowej. Straty na szkodę mieszkańca Olkusza w oszacowaniu. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wolbrom. Ukradli silnik i wpadli
Policjanci z Wolbromia zatrzymali podejrzanych o kradzież silnika elektrycznego z gospodarstwa rolnego w jednej z miejscowości tej gminy. Mundurowi odnaleźli w punkcie skupu złomu skradziony silnik, który przekazali właścicielowi.Policjanci pracując nad sprawą kradzieży, do której doszło w czerwcu br. w jednym z gospodarstw w miejscowości Kaliś, zatrzymali dwóch mężczyzn. Jak się okazało, mężczyźni wcześniej pracowali we wspomnianym gospodarstwie, dlatego doskonale wiedzieli, jaki sprzęt tam się znajduje. Właściciel oszacował wartość skradzionego silnika na 700 złotych. 23 czerwca zostali zatrzymani. Sprawcom kradzieży, 33-letniemu mieszkańcowi Lgoty i 29-letniemu gołaczewianinowi zostały postawione zarzuty, do których się przyznali. Za popełnione czyny mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości mężczyźni byli karani za przestępstwa rozbójnicze, kradzieże i jazdę w stanie nietrzeźwości.

Wypadek drogowy w Wolbromiu
1 osoba została ranna w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło 23 czerwca 2015 roku około godziny 12.15 na drodze wojewódzkiej 794 w Wolbromiu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący oplem astrą na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał do rowu uszkadzając słupek drogowy. Ranna została pasażerka opla, która z podejrzeniem złamania kości biodrowej przewieziona została do szpitala. 27-letni kierowca był trzeźwy.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bis głup
Bis głup
7 lat temu

Cierp ciało jakeś 8 i 4 lata temu głupio X stawiało.

...
...
7 lat temu

Trzeba poczekać do jesieni kiedy to w najwyższej władzuchnie nieco arogancji się wypleni, od której ta władzuchna cuchnie. Nie jest to zjawisko nowe, że jak ogon ryby gnije trza wymienić głowę. Przykładowo w Olsztynie doszło do całkowitego zgnicia ogona, że trzeba go było amputować.

PXT
PXT
7 lat temu

Mam pytanie: w jaki sposób trzeba postawić zarzuty policjantowi łamiącemu prawo, aby było skuteczne i nie odwróciło się przeciwko stawiającemu? Zawsze obywatel stawiający zarzuty mundurowemu poparte nawet twardymi dowodami, (które są zaraz „rozmiękczane” na ile to tylko możliwe) jest narażony na kontr-zarzuty bez dowodów (wystarczy że drugi funkcjonariusz potwierdzi fałszywie, a nawet totalnie niespójnie w zorganizowanej szopce zwanej konfrontacją)