Włamał się przez okno
13 października. Po wybiciu szyby w oknie, złodziej dostał się do wnętrza pomieszczenia gospodarczego przy ulicy Miłej w Olkuszu, skąd skradł trzy felgi wraz z oponami. Do zdarzenia doszło około godziny 21. Właściciel nieruchomości, olkuszanin, stracił około 1 800 zł.

Pobili ich dla telefonu i kasy
14 i 15 października. Około godziny 1:00 w nocy kluczewscy policjanci na ulicy Bolesławskiej zatrzymali trzech sprawców rozboju. 34-latek, 18-latek oraz 16-latek zaplanowali kradzież telefonu komórkowego i w tym celu najpierw pobili 55-letniego mieszkańca Klucz, a następnie ukradli mu telefon oraz pieniądze w kwocie 2 500 zł. Dwaj mężczyźni trafili do aresztu olkuskiej komendy, nieletniego natomiast przekazano pod opiekę rodzicom. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Nieletnim wkrótce zajmie się sąd rodzinny. Do podobnego zajścia doszło dzień później. Późnym wieczorem w Olkuszu na ulicy Kościuszki został napadnięty mieszkaniec Sułoszowej, który po uderzeniu w głowę, został pozbawiony telefonu komórkowego oraz 350 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Olkuszu.

Jechał a nie mógł
16 października. Na ulicy Kluczewskiej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali 59-letniego mieszkańca Chechła, który kierował rowerem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Za popełnienie tego przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Pomalował sprayem dom
17 października. Około północy nieustalona osoba pomalowała sprayem elewację domu na ulicy Świętokrzyskiej w Olkuszu. Właściciel nieruchomości oszacował wartość uszkodzenia na 800 zł.

Uszkodził auto i groził właścicielowi
17 października. Policjanci z kluczewskiego komisariatu około godziny 19:00 zatrzymali na ulicy Stawowej 29-letniego mieszkańca Klucz, który uszkodził opla należącego do mieszkańca Bogucina Małego. Dodatkowo mężczyzna groził właścicielowi samochodu. Sprawca trafił do aresztu olkuskiej komendy.

Ukradli narzędzia
17 października. Po wyłamaniu zamków w drzwiach wejściowych do nowobudowanego domu na ulicy Górnej w Ujkowie Nowym, złodzieje dostali się do jego środka, po czym skradli elektronarzędzia. Mieszkanka Bukowna oszacowała wartość skradzionych przedmiotów na około 500 zł.

Chciał ukraść skodę
18 października. Około godziny 22:00 na ulicy 1000-lecia w Olkuszu z parkingu niestrzeżonego usiłowano ukraść skodę favorit należącą do mieszkańca Żurady. Sprawca dostał się do wnętrza samochodu i rozkręcił stacyjkę, ale pojazdem ostatecznie nie zdołał odjechać.

Złapani na gorącym uczynku
18 października. Na ulicy Borowskiej policjanci z Bukowna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść linię kabla telefonicznego. Sprawcy ścięli dwa drewniane słupy i próbowali ukraść około 200 m tegoż kabla. Mieszkańcy Sosnowca, w wieku 23 i 24 lat, trafili do aresztu olkuskiej komendy. Na policyjny parking trafił ford, którym przyjechali do Bukowna, a w którym znajdowały się narzędzia służące do dokonywania przestępstw. Trwa ustalanie strat.

   
   

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kot
kot
12 lat temu

chcieliscie „wolnosci idemokracji to macie Wiecej wam sie nie nalezy