Okradł ją znajomy
13 października.  Mieszkanka Wolbromia zawiadomiła policję, że z jej mieszkania na osiedlu Chrobrego w Wolbromiu znany jej mężczyzna ukradł telefon komórkowy oraz kilogram tytoniu. Policjanci zatrzymali mieszkańca Wolbromia i odzyskali skradzione mienie.  
Pojeździł i porzucił
15 października. Daewoo lanosa ukradł nieznany złodziej z prywatnej posesji w Troksie. Auto porzucił nieopodal przejazdu kolejowego w Rabsztynie. Policja ustala okoliczności nietypowej kradzieży.
Spłonęła stodoła
16 października. Pożarnicy z Olkusza i Wolbromia oraz druhowie ochotnicy z Jangrota i Imbramowic gasili pożar stodoły, jaki wybuchł w wiosce Małyszyce. Obiektu i znajdującego się w nim dobytku nie udało się uratować. Policja ustala przyczyny pożaru.

Jechał pijany kradzionym autem?
17 października. Na drodze krajowej w Olkuszu patrol „drogówki” zatrzymał mieszkańca Mysłowic, który najprawdopodobniej jechał samochodem pijany. Mężczyzna odmówił badania na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego pobrano mu krew do badań. Okazało się także, że fiat uno, którym jechał zatrzymany, figuruje w policyjnej bazie jako kradziony. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a auto na strzeżony parking.
Fałszywka w banku
19 października. Pracownica Banku Spółdzielczego w Olkuszu ujawniła fałszywy banknot o nominale 50 złotych, wpłacała go jedna z klientek. Banknot został zabezpieczony, trafi do badań kryminalistycznych.
Na gorącym uczynku
20 października. W lesie przy ulicy Borowskiej w Bukownie policjanci wraz ze strażnikami leśnymi zatrzymali sprawców kradzieży metalowej rury przepływowej. Złodziejami okazali się mieszkańcy Trzebini i Nieporazu w wieku 42, 46 i 58 lat. Przedmiot wart był osiem tysięcy złotych. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze