paragraf-blacha

Wykorzystał nieuwagę
12 października. Telefon komórkowy ukradł nieustalony osobnik z pomieszczeń biurowych przy ulicy Kolejowej w Bukownie. Sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi właścicielki. Poszkodowana, mieszkanka Olkusza, wyceniła straty na 400 złotych.
Upuścił paliwa
13 października. Nieustaleni osobnicy ukradli paliwo z dwóch ciągników rolniczych pozostawionych na prywatnej posesji w Jangrocie. Łącznie zniknęło 120 litrów oleju napędowego. Właściciel, mieszkaniec wioski, szacuje straty.
Z niezamkniętego garażu
13 października. Także w Jangrocie doszło do kradzieży motoroweru, piły spalinowej oraz 195 litrów oleju napędowego. Złodzieje ukradli sprzęt i paliwo z otwartego garażu. Właściciel zapłacił za nieuwagę 5,5 tys. złotych.

Zniknął mercedes
13 października. Na 3 tys. złotych wycenił straty właściciel mercedesa, którego skradziono z parkingu przy ulicy Nullo w Olkuszu. Nieustaleni sprawcy odjechali autem koloru czarnego, typu 190E.
Wybili szyby
15 października. Wandale uaktywnili się przy ulicy Głównej w Laskach. Wybili cztery szyby w budynku należącym do mieszkanki Bogucina Dużego. Poszkodowana wyceniła straty na 2 tys. złotych.
Ukradli nawet joystick
15 października. Nieznani sprawcy włamali się do volkswagena golfa zaparkowanego w Bogucinie Małym. Z wnętrza ukradli radioodtwarzacz i joystick do playstation. Właściciel, mieszkaniec Podlesia, wycenił straty na 210 złotych.
Zniknęły rowery
16 października. Choć już prawie po sezonie, rowery nadal cieszą się dużym „wzięciem” wśród złodziei. Świadczy o tym kradzież dwóch jednośladów górskich z garażu przy ulicy Kochanowskiego w Olkuszu. Właściciel wycenił straty na 3,5 tys. złotych.
Po radio i dokumenty
16 października. Nieznany sprawca włamał się do citroena zaparkowanego przy ulicy Sławkowskiej w Olkuszu. Z wnętrza ukradł radioodtwarzacz oraz dowód rejestracyjny. Właściciel, mieszkaniec Olkusza, wycenił straty na 200 złotych. Do podobnego włamania doszło także dzień później przy ulicy Górniczej. Złodzieje ukradli z auta radio o wartości 450 złotych, na szkodę mieszkanki Olkusza.
Dwóch na jednego
17 października. Policjanci z Bukowna zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do jakiego doszło na ulicy Nowej w tym mieście. Dwaj mężczyźni, w wieku 21 i 26 lat, napadli na mieszkańca miasta, pobili go i zabrali telefon komórkowy wart 600 złotych. Obaj sprawcy trafili do policyjnej izby zatrzymań.
Ukradł i porzucił
17 października. Policjanci z wolbromskiego komisariatu odnaleźli w Jangrocie porzucony motorower. Okazało się, że jednoślad został skradziony kilkanaście dni wcześniej 44-letniej kobiecie.
Płonęły garaże
17 października. Straż pożarna gasiła pożar dwóch garaży przy ulicy Rabsztyńskiej w Olkuszu. Zanim pożarnicy ugasili ogień, strawił on całkowicie daewoo tico i poważnie uszkodził forda. Policja wstępnie wykluczyła podpalenie. Właściciele szacują straty.
Pożar w sklepie
19 października. Na 10 tysięcy złotych wycenił straty właściciel sklepu, w którym wybuchł pożar. Ogień pojawił się w punkcie handlowym w centrum Wolbromia. Spłonęła wystawa. Wszystko wskazuje, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w lampie sufitowej.
Podwójnie okradziona
20 października. Portfel z całą zawartością straciła 47-letnia mieszkanka Chechła. Kobieta została okradziona podczas zakupów w jednym ze sklepów przy ulicy Zawierciańskiej w Kluczach. Złodziej zabrał jej dowód osobisty, paszport, legitymację ubezpieczeniową i trzy karty płatnicze. Na tym nie koniec, używszy skradzionej karty, wypłacił w bankomacie 590 złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze