policja olkusz

Uroczystość Wszystkich Świętych za pasem. Już niebawem na drogach rozpocznie się wzmożony ruch, a okolice cmentarzy staną się wielkimi parkingami. Jak zwykle w tych dniach musimy się liczyć nie tylko z korkami, ale i wzmożoną aktywnością służb mundurowych, w szczególności policjantów.

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpocznie się już w piątek, 28 października. Działania prowadzone przez funkcjonariuszy potrwają przez sześć dni, aż do środy 2 listopada. Pojawią się dodatkowe patrole służące w szczególności pieszym w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich.

– Policjanci będą kontrolować parkingi przy cmentarzach oraz same cmentarze, aby przeciwdziałać wykroczeniom i przestępstwom. Szczególną uwagę będą zwracać na tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – mówi asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy KPP w Olkuszu.

Zgodnie z zapowiedziami, na drogach dojazdowych do olkuskiego cmentarza zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu. Pojawią się na nowe znaki drogowe. Dojazd na groby możliwy będzie jedynie z krajówki ulicą Kruszcową. Wyjechać natomiast będzie można tylko ul. Powstańców Śląskich.

Policjanci z drogówki oraz prewencji zadbają o bezpieczeństwo na szlakach komunikacyjnych. Pokierują ruchem i jak zwykle ułatwią pieszym przejście przez skrzyżowanie DK 94 z ul. Kruszcową. Polecenia wydawane przez funkcjonariuszy są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych.

Przedstawiciele olkuskiej komendy apelują jednocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności. Dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych, którzy w wielu przypadkach także nie są bez winy. – Kierowcy muszą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: o dostawaniu prędkości do panujących warunków atmosferycznych i o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Piesi z kolei powinni poruszać się chodnikiem lub poboczem drogi. Warto wieczorem mieć przy sobie odblask lub latarkę. Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego każdy pieszy, który porusza się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć na swoim ubiorze odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących – podkreśla asp. Matras.

W tych dniach warto też pomyśleć o zamianie samochodu na komunikację miejską. Jak zwykle ZGK „KM” uruchomi specjalne kursy, które pozwolą mieszkańcom w spokojnym dotarciu w rejon cmentarzy.

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Henryk FINEKmieszkaniecW.K.szoferkierowca Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

W Niemczech jest teraz 0,5 dzięki czemu wykrywają mniej „pijanych” kierowców niż w PL.. no ale statystycznie to ja mam jedną pierś i pół penisa.

Henryk FINEK
Henryk FINEK

[quote name=”mieszkaniec”]do kierowcy i W.K. Juz sie skonczyla jazda po pijanemu w Wielkie Brytanii 0.00% alkoholu brak tolerancji dla pijanych kierowców ,nawet po przyslowiowym piwku mozesz pozbyc sie prawa jazdy.[/quote]
Do ”mieszkaniec”w tych komentarzach piszą nie o Anglii tylko o naszych specach w białych czapkach.Jak ja byłem w Niemczech w 1987 roku to też było 0.8 promila dopuszczalne.

mieszkaniec
mieszkaniec

do kierowcy i W.K. Juz sie skonczyla jazda po pijanemu w Wielkie Brytanii 0.00% alkoholu brak tolerancji dla pijanych kierowców ,nawet po przyslowiowym piwku mozesz pozbyc sie prawa jazdy.

W.K.
W.K.

Ach jak to nasi dzielni stróże prawa rozprawiają się z przestępcami…łapią pijanych kierowców….przestępców …bandytów….OCH….prawdziwi Strażnicy Teksasu 8) Tylko że w Polsce dopuszczalna zawartość alkoholu to 0,2 promila….a we Francji 0,5 ….a w Wielkiej Brytanii 0,8 !!! i później się nasi dzielni stróże chwalą w mediach że mają piękne statystyki że złapali tysiące „pijanych” kierowców…. 😆 a oni wcale pijani nie byli….lekko pochmieleni najwyżej 😀 …ale statystyka wykrywalności idzie w górę o 100% niż gdyby była norma taka jak na zachodzie 😆 a to przecież wszystko jedna Unia … te normy Unijne jeszcze do nas nie dotarły :D[/quote]Z jazdą po pijanemu… Czytaj więcej »

szofer
szofer

[quote name=”kierowca”]” Policjanci będą kontrolować parkingi przy cmentarzach oraz same cmentarze, aby przeciwdziałać wykroczeniom i przestępstwom. Szczególną uwagę będą zwracać na tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu” Ach jak to nasi dzielni stróże prawa rozprawiają się z przestępcami…łapią pijanych kierowców….przestępców …bandytów….OCH….prawdziwi Strażnicy Teksasu 8) Tylko że w Polsce dopuszczalna zawartość alkoholu to 0,2 promila….a we Francji 0,5 ….a w Wielkiej Brytanii 0,8 !!! i później się nasi dzielni stróże chwalą w mediach że mają piękne statystyki że złapali tysiące „pijanych” kierowców…. 😆 a oni wcale pijani nie byli….lekko pochmieleni najwyżej 😀 …ale statystyka wykrywalności idzie w górę o… Czytaj więcej »

kierowca
kierowca

” Policjanci będą kontrolować parkingi przy cmentarzach oraz same cmentarze, aby przeciwdziałać wykroczeniom i przestępstwom. Szczególną uwagę będą zwracać na tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu” Ach jak to nasi dzielni stróże prawa rozprawiają się z przestępcami…łapią pijanych kierowców….przestępców …bandytów….OCH….prawdziwi Strażnicy Teksasu 8) Tylko że w Polsce dopuszczalna zawartość alkoholu to 0,2 promila….a we Francji 0,5 ….a w Wielkiej Brytanii 0,8 !!! i później się nasi dzielni stróże chwalą w mediach że mają piękne statystyki że złapali tysiące „pijanych” kierowców…. 😆 a oni wcale pijani nie byli….lekko pochmieleni najwyżej 😀 …ale statystyka wykrywalności idzie w górę o 100%… Czytaj więcej »

Valdez76
Valdez76

Akcja ma sens wiadomo.Ale czas nieodpowiedni.Ruch będzie bardzo duży i to nie tylko przy cmentarzu.Tak się zastanawiam co w tym czasie robić będą dzielnicowi?Z założenia to są szeregowi funkcjonariusze,z założenia tylko. I Straż Miejska?Do,której godziny będą pracować?A ruchem to nie potrafiliby np. uczniowie klas mundurowych z Olkusza kierować?Taka praktyka dla nich i kasa dla szkoły.Cała policja będzie stać przy cmentarzu?

pavv
pavv

Ciekawe skąd te dodatkowe patrole się wezmą. Będzie jak co roku – zamiast patrolować miasto ustawią się pod cmentarzem i tyle.