kronika policyjna

Bolesław: kolizja samochodu ciężarowego
17.lipca około godziny 11.20 na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu ciężarowego. Jadący w kierunku Olkusza 52-letni mieszkaniec Sosnowca, kierujący pojazdem marki DAF wskutek pęknięcia opony stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bariery energochłonne, rozdzielające pasy ruchu.

W pojeździe uszkodzeniu uległ zbiornik paliwa, z którego wyciekał olej napędowy. W akcji ratowniczej brały udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, które usuwały paliwo z jezdni. Droga w kierunku Krakowa była zablokowana przez około 2 godziny. Policja wyznaczyła objazd przez Bolesław. Kierowca auta był trzeźwy, nie poniósł żadnych obrażeń. 

Klucze. Zatrzymano sprawców pobicia
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili mieszkańca Klucz. Sprawcy usłyszeli już zarzut pobicia. Do zdarzenia doszło w niedzielę (19 lipca 2015 roku) około godziny 0.45. Przechodzący ulicą Zawierciańską w Kluczach 39-latek został zaczepiony i zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Pokrzywdzony został uderzony pięścią w twarz oraz skopany przez nietrzeźwych agresorów. O pobiciu powiadomiono policję. Chwilę po zgłoszeniu patrol prewencji zatrzymał dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że są to mieszkańcy powiatu kraśnickiego (województwo lubelskie). Wczoraj usłyszeli zarzut pobicia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Sprawcy pobicia w rękach policji
20 lipca 2015 roku około godziny 20.50 do dyżurnego policji zadzwonił mężczyzna, który powiadomił, że przed chwilą został pobity przez mężczyznę i kobietę. Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy szybko dotarli na ulicę Parcówka w Olkuszu, zastali tam pokrzywdzonego – 32-letniego mieszkańca Olkusza. Mundurowi ustalili rysopisy sprawców i rozpoczęli poszukiwania napastników. W chwilę po zdarzeniu, na ulicy Mickiewicza funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali dwie osoby: 19-letniego mężczyznę i 18-letnią kobietę, które odpowiadały rysopisowi i zostały rozpoznane przez pokrzywdzonego. Okazało się, że oboje byli pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 2, 5 promila alkoholu w organizmie, a kobieta 0,42 promila. Wkrótce bandycka para usłyszy zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze