kronika policyjna

Olkusz. Kradzież z włamaniem
Policjanci z Olkusza zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem, do której doszło 16 sierpnia 2018 roku na terenie budowy w Olkuszu. Złodziej włamał się do pakamery i ukradł elektronarzędzia. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Skradziono złotą biżuterię
18 sierpnia 2018 roku nieustalony na chwilę obecną sprawca, wszedł do mieszkania znajdującego się na osiedlu Młodych i ukradł złotą biżuterię. Właściciele mieszkania pozostawili niezabezpieczone okno a złodziej wykorzystał okazję. Sprawą zajmują się policjanci z komendy.

Wypadki i kolizje w powiecie olkuskim – bilans weekendowy
W ubiegły weekend policjanci odnotowali 5 kolizji i trzy wypadki drogowe. Przyczynami zdarzeń było m.in. niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe cofanie. W wyniku wypadków trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitala w Olkuszu.

Po raz pierwszy policjanci interweniowali około godziny 13. W Olkuszu na ulicy Marcina Biema kierujący mercedesem nie zachował ostrożności podczas cofania i wjechał w pieszą. Kobieta z urazem ręki trafiła do szpitala w Olkuszu. Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 16 w Bolesławiu. Kierująca volvo, 31-letnia kobieta, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście i doprowadziła do zderzenia z tym pojazdem. Mężczyzna trafił do szpitala, jego stan zdrowia nie wymagał hospitalizacji. Do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motorowerzysty doszło po godzinie 21 w Wierzchowisku. Jak wstępnie ustalono, kierujący fiatem pandą skręcał z drogi w posesję i zderzył się z motorowerzystą, który jechał z przeciwnego kierunku. 17-letni motocyklista z podejrzeniem urazu głowy został przewieziony do szpitala. Kierowcy tych zdarzeń byli trzeźwi.

26-letni pirat drogowy pędził w terenie zabudowanym z prędkością 115 km//h
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego olkuskiej komendy zatrzymali prawo jazdy 26 – letniemu kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 65 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem i punktami. Do zdarzenia doszło 20 sierpnia 2018 roku po godzinie 18.30 na drodze krajowej Nr 94 w Olkuszu. Kierujący audi A-4 złamał przepisy ruchu drogowego i w terenie zabudowanym jechał z prędkością 115km/h na odcinku, gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h. Policjanci zatrzymali kierowcę tego samochodu. Piratem drogowym okazał się 26 – letni mieszkaniec Częstochowy. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na kierowcę audi kilkusetzłotowy mandat, punkty karne i zatrzymali jego prawo jazdy.

Nietrzeźwi rodzice „opiekowali się” rocznym dzieckiem
Ponad 2 promile alkoholu miała matka, ojciec 1,5 i w takim stanie opiekowali się rocznym dzieckiem. Nie był to ich pierwszy incydent. W rodzinie było już kilka interwencji. Sprawa trafiła do sądu. O sytuacji w rodzinie powiadomiła kuratorka sądowa. Podczas kontroli stwierdziła, że opiekę nad rocznym dzieckiem sprawują nietrzeźwi rodzice. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Jak się okazało pijana była zarówno matka, jak i ojciec chłopca. Kobieta miała ponad 2,2 promila a jej partner 1,5. Z uwagi na fakt, że nie była to pierwsza taka interwencja, dziecko trafiło do rodziny zastępczej. O sytuacji w rodzinie powiadomiono Sąd Rodzinny.

Policjanci eliminują z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierowców
Pomimo licznych apeli mediów, działań prewencyjno-kontrolnych czy prewencyjno-edukacyjnych mundurowych, wciąż słyszymy o licznych przypadkach tych kierowców, którzy jeżdżą na tzw. „podwójnym gazie”. Swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie ale i innych użytkowników drogi. 21.08.2018 olkuscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z olkuskiej komendy eliminują z ruchu drogowego tych nietrzeźwych kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. W tym celu prowadzą liczne działania prewencyjno kontrolne. Od początku roku w powiecie olkuskim policjanci z drogówki przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 47 tysięcy kierowców. Zatrzymali 150 osób, które zdecydowały się na dalszą jazdę w stanie nietrzeźwości. Wczoraj tj. 21.08.br. przebadali blisko 90 kierowców i ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących. Jedne z nich, 33-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, który kierował oplem, został zatrzymany w Strzegowej. Gdy funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości, to okazało się, że ma on ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Drugi został zatrzymany do kontroli drogowej w Zarzeczu. Miał ponad pół promila.

Olkuska policja przypomina! Osoby, które prowadzą pojazd w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć, nie tylko z konsekwencjami prawnymi ale i finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie będzie orzekał świadczenia pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, w przypadku osób, które po raz pierwszy dopuściły się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Klucze. Skradziono portfel
Policjanci z Klucz zajmują się sprawą kradzieży portfela, w którym znajdowały się pieniądze, dokumenty i karty bankomatowe. Kradzież miała miejsce 20 sierpnia br. w Kluczach. Nieustalony do chili obecnej sprawca wszedł do otwartego garażu i ukradł portfel.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Chiczkog
Chiczkog
3 lat temu

[quote name=”Autor/-ka tekstu”]Policjanci eliminują z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierowców[/quote]
Czyli co z tymi kierowcami robią?
Proszę o konkrety

pavv
pavv
3 lat temu

„Ponad pół promila”, „kilkusetzłotowy mandat”… nie można konkretnie napisać?

Iwona
Iwona
3 lat temu

” Do zdarzenia doszło 29 sierpnia 2018 roku…” 😥