Olkusz

W czwartek, 26 listopada b.r., olkuska Policja prowadziła działania kontrolne „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali 60 samochodów. Aż 54 kierujących przekroczyło prędkość.

Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest odpowiedzialne za około 25% wypadków drogowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo na drodze policjanci prowadzą liczne kontrole, sprawdzając prędkość pojazdów.  Czwartkowe działania odbywały się na terenie powiatu olkuskiego, głównie na terenie miasta i gminy Olkusz. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali 60 samochodów. Aż 54 kierujących przekroczyło prędkość. Kierowcy, którzy  jechali brawurowo, nadmiernie przekraczając prędkość, zostali pouczeni lub otrzymali mandaty karne.

Prawo o Ruchu Drogowym nakłada obowiązek stosowania się do ograniczeń prędkości. Kierowcy, którzy zapominają o powyższych obowiązkach i łamią przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, muszą się liczyć z konsekwencjami takiej brawurowej jazdy.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
raff77 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
raff77
Udzielający się czytelnik
raff77

No fes. Stali pewnie na przeciwko wyjazdu z Wiejskiej, gdzie można zasuwać ale wiadomo, teren zabudowany …. Pewnie Stary Olkusz i Zederman czyli miejsca, gdzie można szybciej jechać ale tablica, że teren zabudowany. Jak dla mnie to nie ma to nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa. W tych miejscach nie dochodzi do wypadków co po prostu łatwo złapać kogoś obcego na przekroczeniu prędkości. Brawo zuchy, statystyki lecą i premie również.