kronika policyjna

Rozbój w Kluczach

13 października około godziny 21:30, na ul. Zawierciańskiej w Kluczach, dwaj nieustaleni na chwilę obecną mężczyźni, pobili kluczanina, a później ukradli m. in. jego telefon komórkowy oraz pieniądze. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionych przedmiotów na około 600 złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Klucz.

 

Rozbój na mieszkance Sławkowa

16 października około godziny 14:15, przy jednym z przystanków autobusowych mieszczących się przy DK-94 w Olkuszu, pobita i okradziona została 16 – letnia mieszkanka Sławkowa. W pewnym momencie, idąca chodnikiem 16 – latka, została uderzona w tył głowy przez jedną z trzech, idących za nią dziewczyn. Kiedy ta przewróciła się, została przytrzymana, a z jej torebki skradziono telefon komórkowy o wartości 200 złotych. O całym zajściu policjanci dowiedzieli się dopiero dwie godziny później, kiedy pokrzywdzona zgłosiła się do olkuskiego szpitala twierdząc, że została pobita. Policjanci ustalają tożsamość agresywnych dziewczyn. Sprawczyniom rozboju grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Zabezpieczone wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy

17 października na targowisku miejskim w Wolbromiu, miejscowi policjanci zatrzymali obywatela Armenii, który posiadał alkohol oraz wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Po przeszukaniu miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli łącznie 1689 paczek papierosów, około 9 kg tytoniu oraz 3 litry alkoholu. Sprawą zajmie się wkrótce Urząd Celny w Krakowie.

Potrącenia rowerzystów

Do dwóch potrąceń rowerzystów doszło w ostatnich dniach na drogach powiatu olkuskiego. Pierwszy wypadek wydarzył się 19 października około godziny 11:15, na ul. 29 Listopada w Olkuszu. Kierujący skodą olkuszanin potrącił mieszkańca Witeradowa, który kierował rowerem. Rowerzysta, ze złamanym obojczykiem, trafił do olkuskiego szpitala. Drugi wypadek miał miejsce 20 października około godziny 19:00, na ul. Krakowskiej w Wolbromiu. Wówczas rowerzysta został potrącony przez opla i również znalazł się w olkuskim szpitalu. Przyczyny i okoliczności tych wypadków ustalają olkuscy policjanci.

Śmiertelny wydepak w Bydlinie

21 października około godziny 14:00, na drodze z Bydlina do Wolbromia, zginęło dwóch wolbromian. Renault, którym jechali uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyźni w wieku 30 i 32 lat zginęli na miejscu. Czynności zmierzające do ustalenia przyczyn wypadku prowadzili na miejscu zdarzenia policjanci, prokurator oraz biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Samochód, którym podróżowali został zabezpieczony na policyjnym parkingu do dalszych badań.

Zatrzymany w związku z usiłowaniem zabójstwa

Policjanci zatrzymali olkuszanina podejrzewanego o usiłowanie dokonania zabójstwa swojej żony. Może mu grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dramat rozegrał się 22 października około godziny 7:30, na ul. Orzeszkowej w Olkuszu. 45-letni olkuszanin prawdopodobnie uderzył swoją żonę nożem. Zaalarmowani krzykiem kobiety sąsiedzi próbowali zatrzymać mężczyznę, ten uciekł jednak z mieszkania przez balkon. Pokrzywdzona, z raną ciętą okolic szyi, trafiła do olkuskiego szpitala. Do poszukiwań mężczyzny użyto m.in. policyjnego śmigłowca. Podejrzewanego mężczyznę zatrzymano około godziny 18:30, na ul. Jana Pawła II w Olkuszu. Trafił do aresztu olkuskiej komendy. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy, w jego organizmie znajdowało się około 2,9 promila alkoholu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Olkuszu.

Kradzież portfela

19 października około godziny 10:15, na terenie targowiska przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu, okradziono mieszkańca powiatu olkuskiego. Mężczyźnie skradziono portfel, w którym znajdowały się dokumenty oraz pieniądze.   

Włamanie do altanki

15 października włamano się do altanki znajdującej się na terenie ogródków działkowych przy ul. Miechowskiej w Wolbromiu. Sprawca wyważył drzwi a później ukradł ze środka elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na około 400zł. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia.

Kradzież kamery

13 października skradziono kamerę monitorującą, znajdującą się na ścianie jednego z olkuskich banków. Sprawca uszkodził również drugą kamerę. Przedstawiciel  banku oszacował straty łącznie na około 3.000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.    

Ukradli paliwo, a później znieważyli policjantów

Umieszczeniem w Izbie Wytrzeźwień w Jaworznie zakończył się pobyt krakowianina i mieszkańca Krzeszowic w Olkuszu. Zostali oni zatrzymani m. in. za znieważenie policjantów. Dwaj mężczyźni zjawili się w Olkuszu 20 października około godziny 20:00. Najpierw na jednej z olkuskich stacji paliw zatankowali samochód, którym przyjechali – uciekli nie płacąc za paliwo. Później udali się na dyskotekę do Rabsztyna. Tam, po kilku godzinach od dokonania kradzieży, zostali zatrzymani przez patrol policji, kiedy wyjeżdżali z parkingu. Obaj prawdopodobnie byli nietrzeźwi – odmówili poddania się badaniu na alkomacie. Kierującemu fiatem pobrano krew do badań. W trakcie tej interwencji znieważyli interweniujących policjantów, a jeden z mężczyzn usiłował naruszyć nietykalność cielesną funkcjonariusza. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym Policji okazało się, że 32 – letni mieszkaniec Krzeszowic jest poszukiwany przez krakowski Sąd. Z powodu agresywnego zachowania oraz stanu nietrzeźwości zostali umieszczeni w izbie wytrzeźwień, samochód z kolei trafił na policyjny parking. Wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi kara roku pozbawienia wolności, za naruszenie jego nietykalności cielesnej kara ta może wynieść nawet 3 lata.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze