poniedzialek1

Zła pogoda, nadmierna prędkość i niewłaściwe zachowanie kierowców, były przyczyną poniedziałkowej serii wypadków i kolizji na drogach powiatu olkuskiego. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Serię wypadków zapoczątkowało zdarzenie w Jangrocie. Tam kierujący oplem astrą wyjeżdżając od strony Cieplic nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z vw polo. Ranna została kobieta siedząca za kierownicą prawidłowo jadącego volkswagena. Nieco później, około godz. 14 w Wolbromiu na ul. Żwirki i Wigury kierowca fiata ducato stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w mercedesa, którym podróżowała cała rodzina. Do szpitala na obserwację trafiła dwójka małych dzieci.

Następnie z niewiadomych przyczyn w Olkuszu na ul. 29-listopada (na wysokości os. Młodych) kierowca peugeota zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w dwa pojazdy: renault espace i renault Trafic. Kierowcy, który spowodował kolizję pobrano krew do badań, bowiem istnieje prawdopodobieństwo, że prowadził pod wpływem środków odurzających.

Również w Olkuszu, z tym, że już po zmroku, tuż przed godz. 20 na skrzyżowaniu ul. Legionów Polskich z ul. ks. Gajewskiego autobus potrącił na przejściu dla pieszych 65-letniego mężczyznę. Senior został przewieziony do szpitala. Wkrótce okazało się, że poszkodowany miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

poniedzialek2

Fot. KPP Olkusz

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pavvv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavvv
pavvv

„Zła pogoda, nadmierna prędkość i niewłaściwe zachowanie kierowców” – najprostsze wytłumaczenie każdego wypadku czy kolizji. Nikt nie pomyślał, że może droga jest źle wyprofilowana, że może są pół metrowe koleiny… itp. itd.