kronika policyjna

Olkusz. Kolejne zatrzymania narkotykowe
Wnikliwa praca funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu doprowadziła do zatrzymania 32-letniego mieszkańca gminy Olkusz, który w domu jednorodzinnym uprawiał konopie indyjskie. Zatrzymany usłyszał już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Mężczyzna został zatrzymany w środę 17 sierpnia w miejscu zamieszkania. Kryminalni wspólnie z policyjnym przewodnikiem i jego psem, przeszukali wszystkie pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zajmowane przez 32-latka. W trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli ponad 270 gram marihuany oraz 6 sztuk krzewów konopi indyjskich. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich w tym namiot, wentylator, lampę oraz wagę elektroniczną i młynek. Zatrzymany 32-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty tj. posiadania i uprawy konopi indyjskiej z art. 62 ust. 2 oraz 63 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór.

Bukowno. Zderzenie motorowerzysty z koparką
W środę 17 sierpnia około godziny 14.20 doszło do wypadku drogowego z udziałem motoroweru i koparki. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący motorowerem, jadąc ulicą Kolejową w stronę Bukowna, uderzył w koparkę, która wyjeżdżała z ul. Tłukienka w kierunku Bolesławia. 56-letni rowerzysta z podejrzeniem złamania mostka został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady, wykonał szkic sytuacyjny i zrobił zdjęcia. Policjanci będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Olkusz. Matka z promilami
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozi nietrzeźwej kobiecie, która sprawowała opiekę nad dwójką małoletnich dzieci w wieku 3 i 7 lat. O pijanej matce poinformował policję kurator sądowy. 18 sierpnia po godzinie 16 policjanci z Ogniowa Patrolowo-Interwencyjnego otrzymali informację, że nietrzeźwa matka opiekuje się dziećmi. Na miejscu mundurowi zastali kuratora sądowego, który zgłosił interwencję. W mieszkaniu przebywała matka i dwójka dzieci: 7-letnia dziewczynka i 3-letni chłopiec. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 32-latki. Okazało się, że kobieta ma ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie 32-latka „opiekowała się” małoletnimi. Na szczęście dzieciom nic się nie stało. Do czasu wytrzeźwienia mamy dziećmi zaopiekowała się bliska osoba. Obecnie policjanci z komendy w Olkuszu wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwa mama swoim zachowaniem stworzyła zagrożenie dla życia lub zdrowia małoletnich dzieci może jej grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Policjanci o sytuacji małoletnich powiadomią również sąd rodzinny.

Gmina Wolbrom. Skradziono samochód
W nocy z 18/19 sierpnia br. skradziono samochód osobowy. Złodziej z otwartego garażu, który znajdował się w pobliżu posesji, ukradł audi a8. Właściciel samochodu starty wycenił na kwotę 230 000 złotych.

Rodaki. Potrącono rowerzystkę
W piątek 19 sierpnia około godziny 14 na drodze wojewódzkiej nr 791 w Ryczówku potrącono rowerzystkę. Jak wstępnie ustalili policjanci, 67-letni mieszkaniec Olkusza, kierujący oplem astrą podczas wyprzedzania, potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. W wyniku tego zdarzenia kierująca jednośladem przewróciła się na jezdnię. 30-letnia rowerzystka ze złamaniem szczeki i ręki trafiła do szpitala w Olkuszu. Kierowca opla był trzeźw. Na miejscu technik kryminalistyki przeprowadził oględziny. Okoliczności i przyczyny wypadku ustala olkuska policja.

Kradzież tablic rejestracyjnych
19 sierpnia br. z samochodu osobowego marki Fiat Punto skradziono dwie tablice rejestracyjne. Auto znajdowało się na parkingu na ulicy Żuradzkiej w Olkuszu. W sobotę 20 sierpnia z ulicy Niepodległości w Bukownie skradziono tablice rejestracyjne z pojazdów: citroen berlingo oraz daewoo lanos.

Przywłaszczenie telefonu
Policjanci z olkuskiej komendy zajmują się sprawą przywłaszczenia telefonu komórkowego marki LG, który to właścicielka pozostawiła na przystanku autobusowym przy DK nr 94. 18-letnia mieszkanka Olkusza straty wyceniła na kwotę 250 złotych.

Olkusz. Skradziono samochód
W nocy z 21/22 sierpnia br. skradziono samochód osobowy marki Ford S-max. Auto znajdowało się na parkingu na ulicy Reja w Olkuszu. Właściciel samochodu straty wycenił na kwotę 65 000 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z olkuskiej komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkanka Ryczówka
mieszkanka Ryczówka
6 lat temu

„Rodaki. Potrącono rowerzystkę
W piątek 19 sierpnia około godziny 14 na drodze wojewódzkiej nr 791 w Ryczówku ….”
Wypadek miał miejsce w Ryczówku czy w Rodakach?

pavv
pavv
6 lat temu

Gdyby Bóg chciał to maruhaina by nie istniała, a on z jakiegoś powodu postanowił inaczej.
Co to tych tablic to są efekty różnorakich ramek zamiast porządnego mocowania tablicy. Wystarczy butem zahaczyć taką ramkę i tablica wypada.

P X T
P X T
6 lat temu

A i jeszcze jedno- tłumaczenie że jest to nieopłacalne można by zreformować aby to ubezpieczalnie sowicie wynagradzały aktywnych funkcjonariuszy za sukcesy w łapaniu złodziei. Wszystkim by się to opłaciło, zwłaszcza ubezpieczalniom.

P X T
P X T
6 lat temu

Kradzieże tablic mają powiązania z kradzieżą samochodów. Kradną tablice rejestracyjne a potem samochody na które nakładają te tablice, bo po co innego by im były te tablice? Czy policjanci umieją powiązać te kradzieże?
Może podpowiem jak namierzać takie kradzione auta. Otóż te auta nie wyfruwają górą ani nie zapadają się pod ziemię a od miejsca kradzieży wystarczy prześledzić nagrania z monitoringów, bo przecież jest ich już całe mrowie i taki skradziony samochód musi jakoś wyjechać z miejsca kradzieży a więc musi przejeżdżać pod wszędobylskimi kamerami. Zawsze z którejś obraz może być lepszej jakości, jak nie z tej to z tamtej, ale to trzeba mozolnej benedyktyńskiej pracy. Stróże prawa zasłaniają swoje nieróbstwo tłumaczeniem, że to procedury takie a takie, że trzeba uzyskać jakieś śmieszne dopuszczenia ich do tych nagrań od właścicieli kamer itd itp. A ja uważam że im się po prostu nie chce dociekać, wolą sobie pojeździć radiowozami bez celu. Ot takie sobie nocne wycieczki krajoznawcze, może nawet są zbyt zajęci podrywaniem panienek na mundurki, albo mizdrzeniem wewnątrzpatrolowym w przypadku patroli różnopłciowych, których teraz sporo się porusza. A braki w statystykach uzupełni się na pijanych rowerzystach, pijaczkach parkowych, chłystkach z woreczkami strunowymi wypełnionymi suszonką czy ogrodników konopnych.