Wpadli złodzieje złomu
18 listopada. Policjanci z Bukowna zatrzymali trzech złodziei. Mieszkańcy Będzina, w wieku 30, 41 i 42 lat, kradli elementy metalowe z terenu kopalni. Używali do tego forda transita. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione przedmioty o łącznej wadze 700 kilogramów oraz wózek do transportu.
Skok po narzędzia
18 listopada. Nieznani sprawcy włamali się do seata zaparkowanego przy ulicy Kosynierów w Olkuszu. Do środka dostali się, otwierając drzwi samochodu nieustalonym narzędziem. Ukradli narzędzia budowlane. Właściciel, mieszkaniec Domaniewic, wycenił straty na 1,5 tys. złotych.

Zniszczył drzwi
18 listopada. Nieznany wandal uaktywnił się nocą na ulicy Sławkowskiej w Olkuszu. Zniszczył drzwi wejściowe w jednym z barów. Właścicielka zapłaci za naprawę 4 tys. zł.
Po pijanemu spowodował kraksę?
18 listopada. Policjanci zatrzymali mieszkańca Chliny, który znajdując się najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu, doprowadził do kolizji. Na ulicy Kościuszki w Wolbromiu kierujący peugeotem, na łuku drogi, przejechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z passatem mieszkanki Poręby Dzierżnej. Po zderzeniu sprawca uciekł z miejsca wypadku. Policjanci, którzy go zatrzymali, twierdzą, że mężczyzna niemal na pewno był kompletnie pijany. Czuli od niego silną woń alkoholu, miał problemy z utrzymaniem równowagi i bełkotliwą mowę. Ponieważ nie zgodził się na badanie na alkomacie, pobrano mu krew.
Znajomy zniszczył mu drzwi
18 listopada. Mieszkaniec Olkusza powiadomił policję, że 37-letni mieszkaniec miasta zniszczył drzwi wejściowe w jego mieszkaniu przy ulicy Strzelców Olkuskich. Znajomy poszkodowanego, kopiąc w nie, spowodował straty o łącznej wartości 1,7 tys. złotych.
Zniknął radioodtwarzacz
19 listopada 2009. Radioodtwarzacz skradziono z volkswagena golfa zaparkowanego przy ulicy Skalskiej w Wolbromiu. Poszkodowana, mieszkanka Jeżówki, straciła 500 zł.
Przez wybitą szybę
20 listopada. Radio cb i pendrive’a ukradli nieznani osobnicy z mercedesa vito zaparkowanego na osiedlu Łokietka w Wolbromiu. Złodzieje dostali się do środka po wybiciu szyby. Właściciel szacuje straty.
Zniszczony lakier
20 listopada. Na dwa tysiące złotych wyceniła straty właścicielka opla vectry, który został uszkodzony przez nieznanego sprawcę. Wandal zarysował powłokę lakierniczą, gdy kobieta pozostawiła auto na ulicy Konopnickiej w Olkuszu.
Tragiczny wypadek
21 listopada. 37-letni mężczyzna zginął podczas prac dekarskich przy ulicy Jesionowej w Wolbromiu. 37-letni mężczyzna pracował na dachu budynku bez zabezpieczającej uprzęży. Spadł z wysokości czterech metrów. Zginął na miejscu.
Odjechał rowerem
21 listopada. Rower górski ukradł nieznany sprawca z klatki schodowej bloku przy ulicy Sławkowskiej. Poszkodowany olkuszanin wycenił straty na 500 złotych.
Włamanie do garażu
21 listopada. Nieznani sprawcy włamali się do garażu przy ulicy Głowackiego w Olkuszu. Ukradli sprzęt budowlany. Właściciel, mieszkaniec Niesułowic, wycenił straty na 6 tysięcy złotych.
Po olej do ciężarówki
23 listopada. 100 litrów oleju napędowego ukradli złodzieje z ciężarówki zaparkowanej na alei Tysiąclecia w Olkuszu. Do paliwa “dobrali się”, wyłamawszy zabezpieczenia. Mieszkaniec Obornik oszacował straty na 380 złotych.
Straciła portfel
23 listopada. Chwilę nieuwagi wykorzystał nieustalony kieszonkowiec, który ukradł olkuszance portfel z dokumentami i gotówką. Do kradzieży doszło na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. Poszkodowana straciła 1316 złotych.
Odzyskał auto
24 listopada. Mundurowi z Bukowna odnaleźli na ul. 1 Maja w tym mieście mercedesa. Auto dwa dni wcześniej zostało skradzione w Sławkowie. Pojazd już wrócił do właściciela.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze