Obrabował autobus
19 października. W nocy w Olkuszu na ulicy Kluczewskiej włamano się do autobusu należącego do mieszkańca Bukowna. Sprawca najpierw wybił szybę, a następnie skradł z wnętrza odtwarzacz DVD. Pokrzywdzony szacuje straty. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Olkuszu.

Policjanci znaleźli skradzione auto
19 października. Tuż po godzinie 8:00 rano olkuscy policjanci na ulicy Jana Pawła II odzyskali opla, którego przywłaszczono na terenie Krakowa. Pojazd zabezpieczono do czasu przekazania właścicielowi.

Złapali go na podwójnym gazie
20 października. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na olkuskim odcinku drogi krajowej nr 94 zatrzymali 38-letniego mieszkańca Katowic, który kierował samochodem renault, pomimo sądowego orzeczenia zakazującego prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Okradli ją na targu
21 października. W godzinach porannych w Olkuszu na placu targowym przy ulicy Sławkowskiej mieszkance Jangrota, skradziono saszetkę, w której znajdowały się pieniądze w kwocie 300 zł oraz dowód osobisty.

Strzelał do kotów
21 października. W Osieku  policjanci z olkuskiej komendy zatrzymali 58-letniego olkuszanina, który na terenie ogródków działkowych z wiatrówki strzelał do kotów. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za ten czyn może trafić do więzienia na rok.

Uszkodził opla
22 października. Około godziny 22:00 w Olkuszu na ulicy Bylicy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Michałówki, który wcześniej uszkodził opla należącego do olkuszanina. Właściciel oszacował straty na około 300 zł. Sprawca, zanim  trafił do olkuskiej komendy, spędził noc w Izbie Wytrzeźwień w Jaworznie.

,,Zwinęli” mu krowę
23 października. O godzinie 14:00 skradziono krowę, która pasła się na łące w Kąpielach Wielkich (gmina Wolbrom). Właściciel, mieszkaniec wsi, stracił 3 500 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Wolbromiu.

Złapany na gorącym uczynku
23 października. W Olkuszu, w późnych godzinach wieczornych, na gorącym uczynku zatrzymano mężczyznę, który wybił szybę w oknie, po czym dostał się do wnętrza budowanego domu. W chwili zatrzymania 31-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej przeszukiwał pomieszczenia znajdujące się w domu. Przewieziono go do aresztu olkuskiej komendy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Wybili szyby w szkole
24 października. Nocą, nieustalony na chwilę obecną sprawca, wybił trzynaście szyb w oknach sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej na ulicy Żeromskiego w Olkuszu. Wartość zniszczenia oszacowano na 1 805 zł.

Jechał na bani
24 października. W Wolbromiu na ulicy Łukasińskiego funkcjonariusze tamtejszego komisariatu zatrzymali 25-letniego mieszkańca miasta, który kierował autem peugeot będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało około 1,26 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna  ponadto nie stosował się do sądowego orzeczenia zakazującego mu prowadzenie pojazdów mechanicznych. Tym samym odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.

Znaleźli motor
24 października. W Olkuszu na ulicy Skłodowskiej policjanci odnaleźli skradziony 15 września 2011 r. skuter marki  baotian. Motorower przekazano już właścicielowi, którym jest mieszkaniec Bolesławia.

Próbował włamać się do sklepu
25 października. We wczesnych godzinach rannych nieustalony dotąd sprawca próbował włamać się do jednego ze sklepów mieszczących się przy ul. Nullo w Olkuszu. Policjanci ustalają kim był sprawca, któremu nie udało się dostać do wnętrza sklepu.  

Okradli garaże
25 października. W nocy włamano się do kilku garaży mieszczących się na ul. Osieckiej w Olkuszu. Po wyłamaniu zamków w drzwiach, z wnętrza skradziono  elektronarzędzia, komplet opon, akumulator oraz inne przedmioty.  Właściciele ustalają wartość skradzionych przedmiotów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze