Włamania do mieszkań

19 czerwca. Do dwóch mieszkań włamano się na olkuskim os. Młodych. Do pierwszego z nich, znajdującego się na ul. Reja, sprawca dostał się pomiędzy 19 a 21 czerwca br. Drugie – zlokalizowane na ul. Orzeszkowej, okradziono 21 czerwca br. W obu przypadkach sprawca uszkodził zamki w drzwiach, a z wewnątrz zabrał drobne przedmioty – biżuterię oraz zegarki. Każdy z pokrzywdzonych oszacował straty na około 3 000 złotych. Sprawę prowadzą olkuscy kryminalni.

Nietrzeźwy wandal zatrzymany

21 czerwca. Policjanci z Wolbromia zatrzymali nietrzeźwego 25 – letniego wolbromianina, który około godziny 23:30 na ul. Łokietka w Wolbromiu uszkodził drzwi jednego z mieszkań. Pokrzywdzona oszacowała wartość uszkodzenia na około 500 złotych. Mężczyznę przewieziono do olkuskiego aresztu. Po wytrzeźwieniu odpowie za swój czyn. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Wypadek w Wolbromiu

22 czerwca. Kierowca fiata został odwieziony do olkuskiego szpitala. Tak zakończył się wypadek, który miał miejsce około godziny 14:00 na ul. Miechowskiej w Wolbromiu. Fiat seicento, kierowany przez mieszkańca Zabagnia, zderzył się z dostawczym fordem, którym kierował mieszkaniec Smolenia. Policjanci ustalają dokładny przebieg zdarzenia oraz jego przyczynę.   

Kradzież paliwa

24 czerwca. Około 10 000 złotych stracili właściciele trzech ciągników siodłowych zaparkowanych w Bukownie. Na taką wartość oszacowali oni około 1700 litrów oleju napędowego skradzionego z ich pojazdów nocą. Sprawą zajęli się policjanci z Bukowna

Włamanie do altany

24 czerwca. Włamano się do altany w Krzywopłotach (gmina Klucze). Sprawca wszedł do środka przez okno. Ukradł sprzęt AGD o wartości około 2 000 złotych. Pokrzywdzony oszacował łącznie poniesione straty na około 3 000 złotych.

Nietrzeźwa matka

24 czerwca. Około godziny 16:30 na ul. Pakuska w Olkuszu, policjanci olkuskiej komendy ujawnili matkę, która opiekę nad swoją 1,5 roczną córką sprawowała będąc nietrzeźwą. Po sprawdzeniu alkomatem stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie kobiety znajduje się około 1,5 promila alkoholu. Dziecko przekazano ojcu. Sprawą matki wkrótce zajmie się sąd rodzinny.

Nietrzeźwy rowerzysta złamał zakaz

25 czerwca. Kluczewscy policjanci zatrzymali 62 – letniego mieszkańca Klucz, który kierował rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. W organizmie mężczyzny znajdowało się około 0,4 promila alkoholu. Zdarzenie miało miejsce około godziny 16:00 na ul. Dolnej w Kluczach. Kluczanin, oprócz wykroczenia, odpowiedzieć będzie musiał za przestępstwo, bowiem wsiadł na rower wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami niemechanicznymi. Grozi mu kara 3 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze