paragraf-blacha

W okresie od 29 czerwca do 2 września br. olkuska policja prowadzić będzie działania pt. „ Bezpieczne Wakacje 2012”. Ich głównym celem jest zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń oraz poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży a także turystów wypoczywających na terenie woj. małopolskiego.

W tym okresie policjanci sprawdzać będą m. in. akweny wodne oraz miejsca gromadzenia się młodzieży – szczególną uwagę zwrócą na ewentualne przypadki sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia oraz spożywanie alkoholu przez takie osoby. Ponadto policjanci szczególnie zadbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wzmożone zostaną kontrole w zakresie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, stanu technicznego i wyposażenia pojazdów oraz przestrzegania ustawy o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców. Policjanci zwrócą uwagę również na wykroczenia popełniane przez kierujących jednośladami oraz pieszych uczestników ruchu.

Do kontroli, przed wyruszeniem w trasę, zgłosić można autokar turystyczny. Policjanci sprawdzą jego stan techniczny, wymaganą dokumentację oraz trzeźwość kierowcy. Ze względów organizacyjnych prośbę o kontrolę należy zgłaszać co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

Zachęcamy również do odwiedzenia przed wyjazdem na wypoczynek stacji kontroli pojazdów, gdzie za niewielką opłatą można sprawdzić stan techniczny samochodu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze