paragraf-blacha

W okresie od 29 czerwca do 2 września br. olkuska policja prowadzić będzie działania pt. „ Bezpieczne Wakacje 2012”. Ich głównym celem jest zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń oraz poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży a także turystów wypoczywających na terenie woj. małopolskiego.

W tym okresie policjanci sprawdzać będą m. in. akweny wodne oraz miejsca gromadzenia się młodzieży – szczególną uwagę zwrócą na ewentualne przypadki sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia oraz spożywanie alkoholu przez takie osoby. Ponadto policjanci szczególnie zadbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wzmożone zostaną kontrole w zakresie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, stanu technicznego i wyposażenia pojazdów oraz przestrzegania ustawy o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców. Policjanci zwrócą uwagę również na wykroczenia popełniane przez kierujących jednośladami oraz pieszych uczestników ruchu.

Do kontroli, przed wyruszeniem w trasę, zgłosić można autokar turystyczny. Policjanci sprawdzą jego stan techniczny, wymaganą dokumentację oraz trzeźwość kierowcy. Ze względów organizacyjnych prośbę o kontrolę należy zgłaszać co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

Zachęcamy również do odwiedzenia przed wyjazdem na wypoczynek stacji kontroli pojazdów, gdzie za niewielką opłatą można sprawdzić stan techniczny samochodu.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o