kronika policyjna

Zimnodół. Zderzenie dwóch samochodów

Policja ustala okoliczności zdarzenia drogowego z 21 sierpnia 2014 roku, do którego doszło w Zimnodole. Mieszkaniec Lgoty Nadwarcie, który kierował seicento, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i  zderzył się z fordem. Obaj kierujący byli trzeźwi. Pasażer fiata został zabrany do szpitala w Olkuszu. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Wykonali również szkice sytuacyjne i dokumentację fotograficzną. Pozwoli to ustalić dokładny przebieg, okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

 

Policjanci odzyskali skradzione z lokalu w Olkuszu krzesła

23 sierpnia 2014 roku około godz. 22.00 patrol prewencji ujął dwóch mężczyzn, mieszkańców Olkusza, którzy ukradli krzesła barowe w jednym z olkuskich lokali. Mężczyźni ci weszli  do lokalu i zażądali sprzedaży alkoholu. Gdy osoba obsługująca odmówiła ze względu na to, że mężczyźni byli nietrzeźwi, ci zabrali krzesła barowe i oddalili się z nimi. Policjanci ujęli nietrzeźwych, którzy ze skradzionym łupem wędrowali ulicą. Wkrótce usłyszą zarzut kradzieży.

Usiłowanie włamania do mieszkania w Olkuszu

Nieustalony sprawca usiłował podważyć drzwi balkonowe do mieszkania w Olkuszu przy ulicy Polnej. Sprawca został spłoszony. Zdarzenie miało miejsce 22 sierpnia 2014 roku  w godzinach popołudniowych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Olkusz. Zniszczono elewację przez wybicie szyby w sklepach

Straty w wysokości 1000 złotych poniósł właściciel sklepu w Olkuszu przy ulicy Marcina Biema. W miniony piątek (23 sierpnia 2014 roku) nieustalony sprawca pomalował elewację sklepu. W tym samym dniu wybito szybę w drzwiach sklepu mieszczącego się w Rynku w Olkuszu. Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny oraz ustalają sprawców tych występków. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zatrzymany za kradzież kasetki z pieniędzmi

25 sierpnia 2014 roku właściciel jednego z lokali w Olkuszu zgłosił kradzież kasetki  z pieniędzmi. Sprawca, wykorzystując nieuwagę barmanki, ukradł kasetkę oraz 512 złotych. Przebieg zdarzenia zarejestrowany został na kamerze monitoringu. Wezwani na miejsce policjanci rozpoznali na odtworzonym nagraniu mężczyznę, który dokonał kradzieży. Po niespełna godzinie został zatrzymany na jednej z ulic. Odzyskano część pieniędzy oraz kasetkę, którą sprawca porzucił w zaroślach. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze