0smieci olewin sm

12.12.2012 r. – zakończyły się działania rozpoczęte w dniu 23.11.2012 r. kiedy to strażnicy leśni ujawnili w lasach w rejonie Olewina bardzo dużą ilość odpadów budowlanych. O swoim odkryciu powiadomili Straż Miejską. W wyniku podjętych wspólnie działań udało się ustalić, że śmieci przywieziono samochodami spoza Olkusza. Zrobili to pracownicy jednej z firm olkuskich, która wykonywała prace przy budowie sali gimnastycznej w miejscowości odległej od naszego miasta o blisko 100 km! W rezultacie współdziałania strażników miejskich i leśnych sprawcy zostali ukarani wysokimi mandatami, a odpady zebrali i wywieźli na wysypisko śmieci, co zostało udokumentowane fakturami.

 

10.12.2012 r. – ok. południa powiadomiono Straż Miejską, że po cienkim lodzie pokrywającym staw przy ulicy Nullo ślizgają się dzieci. Na miejsce natychmiast wysłano patrol SM. W wyniku interwencji młodzi mieszkańcy budynków przy ulicy Skalskiej zaprzestali ryzykownej zabawy.

11.12.2012 r. – strażnicy wielokrotnie interweniowali na ulicy Bylicy, gdzie często dochodzi do zastawiania chodnika przez pojazdy. Niektórzy kierowcy zupełnie nie przejmują się bowiem pieszymi, którzy szczególnie teraz w warunkach zimowych nie mają jak przejść chodnikiem obok tak nagannie zaparkowanych samochodów. Nałożono 4 mandaty karne, udzielono 3 pouczeń, a jedna sprawa trafi do sądu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze