Zniknęły kable i przedłużacze
17 maja. Nieustaleni osobnicy włamali się do niezamieszkanego domu przy ulicy Fabrycznej w Wolbromiu. Po splądrowaniu wnętrza ukradli  metalowe elementy, kable oraz przedłużacze elektryczne, które należały do mieszkanki Krakowa.
Skrócili trakcję
25 maja. W nocy złodzieje ukradli drut jezdny trakcji na szlaku kolejowym PKP pomiędzy Sławkowem  a Bukownem. Zginęło 916 metrów bieżących miedzianych przewodów. Straty sięgają 30 tysięcy.
Do pakamery po narzędzia
26 maja. Na prywatnej posesji w Osieku nieustalony osobnik, po uprzednim wyłamaniu kabłąka kłódki w drzwiach do pakamery, dostał się do jej wnętrza, skąd ukradł narzędzia budowlane o wartości około 1500 złotych. Przedmioty należały do mieszkańca Paczółtowic.  

Poparzyło hutnika
27 maja. Do nieszczęśliwego wypadku doszło na ługowni Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław” SA w Bukownie. W trakcie prac naprawczo-konserwatorskich przy filtrze taśmowym doszło do rozszczelnienia filtra. W wyniku zdarzenia gorąca para i szlam poparzyły jednego z pracowników zakładu. Poszkodowany został przetransportowany do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.
„Na bani” w mostek?
28 maja. Na drodze krajowej w Sienicznie kierujący fordem mieszkaniec Czubrowic stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożny betonowy mostek. Kierowca doznał złamania żeber i trafił do szpitala w Olkuszu. Nie miał prawa jazdy, zostało mu wcześniej zatrzymane. Najprawdopodobniej był nietrzeźwy, odmówił jednak badania alkotestem. Została mu pobrana krew do badań.
Podpalili stodołę
29 maja. Mieszkanka Małyszyc w gminie Trzyciąż zawiadomiła, że ktoś podpalił należącą do niej stodołę. W wyniku pożaru  spłonęło około 48 metrów sześciennych słomy i siana, opaleniu uległy także koła wozu konnego. Właścicielka wyceniła straty na półtora tysiąca złotych. Zdaniem strażaków przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie.  
Kraksa na skrzyżowaniu
29 maja. Motocyklista został ranny w wypadku, do jakiego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ulicą Mickiewicza.  Kierujący volkswagenem 57-letni olkuszanin nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem mieszkańcowi Sosnowca,  przez co doszło do zderzenia. W wypadku obrażeń ciała doznał kierujący motocyklem, ze złamaniem ręki trafił do szpitala w Olkuszu.
Wjechał w drzewo
30 maja. Do wypadku doszło na drodze w Kwaśniowie Górnym. Kierujący volkswagenem polo mieszkaniec Kwaśniowa Górnego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał kierujący oraz dwoje pasażerów samochodu. Trafili do szpitala w Olkuszu.
Na „podwójnym gazie” i bez uprawnień
30 maja. W ręce policji wpadł pijany kierowca. 20-letni olkuszanin został zatrzymany na ulicy Kochanowskiego w Olkuszu. Jechał peugeotem, mając w organizmie około półtora promila alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania, bo wcześniej odebrał mu je sąd.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze