kronika policyjna

Kradzież roweru w Olkuszu

21 kwietnia 2014 roku w Olkuszu z klatki schodowej bloku przy ulicy Krakowskie Przedmieście nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł rower BMX. Straty w wysokości 2900 zł poniosła mieszkanka Olkusza. Sprawą zajmują się policjanci  z komendy w Olkuszu.

Zabójstwo w Jaroszowcu

25 kwietnia br. około godziny 23.40 w miejscowości Jaroszowiec doszło do tragicznego zdarzenia.  29-latek ugodził nożem 52-letnią kobietę, w skutek czego kobieta poniosła śmierć. Mężczyznę zatrzymano. Odpowie z art. 148§1 kodeksu karnego. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.  Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Olkuszu, która udziela informacji nt. tego zdarzenia.

 

Gmina Klucze. Wzorowa postawa obywatela.  

26 kwietnia 2014 roku około godz. 15.30 mieszkaniec Krzywopłot zauważył, że do budynków gospodarczych sąsiada włamuje się mężczyzna. Obywatel ujął 24-latka i powiadomił policję. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

Kosmolów. Kradzież butli gazowych.

W nocy 26 kwietnia br. na terenie posesji w Kosmolowie, nieustalony do chwili obecnej sprawca, po zerwaniu kłódki do metalowej skrzyni, skradł 4 butle gazow. Starty w wysokości ok 600 złotych poniosła firma z Miechowa zajmująca się ich dystrybucją. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Włamanie do piwnicy w Olkuszu. Skradziono rower.

27 kwietnia 2014 roku w Olkuszu nieznany do chwili obecnej sprawca poprzez wyłamanie skobla zabezpieczającego drzwi do piwnicy w bloku przy ul. Legionów Polskich ukradł rower marki Giant. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę 1500 złotych. Sprawą zajmuje się olkuska policja.

Kradzież paliwa w Wolbromiu

29 kwietnia br. w Wolbromiu, na ul. Nowej, nieznany do chwili obecnej sprawca skradł z samochodu ciężarowego marki Reno Premium ok. 400 litrów paliwa na kwotę 2.200 zł. Sprawą zajmują się policjanci z Wolbromia.

Nieuczciwa pracownica

W okresie od 25 lutego br. do 25 kwietnia br. pracownica firmy zajmującej się czyszczeniem cystern, kradła pieniędze z konta firmy. Właściciel oszacował straty w wysokości pow. 16 tysięcy złotych. 23-letnią kobietę, mieszkankę Wolbromia, zatrzymano. Odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi jej kara pozbawiania wolności od roku do lat 10.

Kradzież portfela w autobusie MPK w Olkuszu

29 kwietnia 2014 roku w autobusie linii MPK w Olkuszu nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę podróżującej autobusem 66-letniej kobiety  skradł portfel z dowodem osobistym, legitymacją emeryta i rencisty, oraz gotówką w kwocie 450 zł i 10 dolarów. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Olkusza.

Uszkodzenie auta na parkingu

W dniu 24 kwietnia 2014 roku około godziny 15.00 na parkingu sklepu „Biedronka” przy ul. Kościuszki doszło do uszkodzenia pojazdu marki Ford Focus. Uszkodzenie to powstało najprawdopodobniej na skutek uderzenia wózkiem zakupowym. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z prowadzącą postępowanie pod nr tel. 32-6478-235 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze