kronika policyjna

Nieostrożność seniora
26 listopada br. nieustalone do tej chwili osoby, pod pretekstem sprzedaży odzieży, wykorzystały nieuwagę 75-letniego mieszkańca Gminy Wolbrom i ukradły z jego mieszkania 3000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z miejscowego komisariatu.

 

Podwójna kradzież na targowisku
26 listopada doszło do kradzieży na wolbromskim targowisku. Dwie kobiety straciły portfele z pieniędzmi i dokumentami. Wolbromscy funkcjonariusze ustalają sprawców. Policja ostrzega przed kieszonkowcami. Szczególnie w okresie przedświątecznym tego typu kradzieże nasilają się. Kieszonkowcem może być każdy, także osoba bardzo młoda, zwykle nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Spłoszony włamywacz
W piątek 28 listopada nieustalony sprawca włamał się do domu jednorodzinnego na os. Słowiki w Olkuszu. Zamiar kradzieży został jednak udaremniony, gdyż włamywacz został spłoszony przez jednego z domowników.

Uszkodzone maszyny do gier
29 listopada br. doszło włamano się do pomieszczenia z automatami do gry na os. Tysiąclecia. Sprawca wyłamał zamek w drzwiach, wszedł do środka i uszkodził maszyny do gier. Straty w szacowaniu.

Włamanie na Podgrabiu
Także w sobotę 29 listopada doszło do kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego na Podgrabiu. Poszkodowany stracił dwa agregaty prądotwórcze, grzejnik, butlę gazową oraz lampy halogenowe. Straty w wysokości 2500 zł poniósł mieszkaniec Olkusza. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Włamanie do domu w Olkuszu

30 listopada 2014 roku w Olkuszu na ulicy Cegielnianej nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do niezamieszkałego domu, wyważając drzwi. Z domu nic nie skradziono. Dochodzenie prowadzą policjanci z Olkusza. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Olkusz. Kradzież samochodu
1 grudnia 2014 roku z parkingu przy ulicy Orzeszkowej w Olkuszu skradziono hondę accord. Wstępnie straty oszacowano na 40 tys. złotych. Sprawą zajmują się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu.

Olkusz. Kradzież akumulatorów i paliwa

2 grudnia 2014 roku z trzech samochodów ciężarowych zaparkowanych w Olkuszu przy ulicy Wspólnej skradziono akumulatory i paliwo. Suma strat to 6 tys. złotych. Policjanci ustalają sprawcę kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Włamanie do gabinetu w olkuskiej poradni  2 grudnia 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca wyłamał zamek w drzwiach gabinetu jednej z poradni w Olkuszu i ukradł torebkę z dokumentami, biżuterię i pieniądze. Trwa ustalanie strat na szkodę mieszkanki Olkusza.

KPP Olkusz

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o