Przywłaszczenie telefonu

3 września do wolbromskiego komisariatu zgłosił się mieszkaniec powiatu miechowskiego oświadczając, że jego znajomy przywłaszczył należący do niego telefon komórkowy. Do zdarzenia doszło nocą, w jednej z dyskotek na terenie powiatu olkuskiego. Mieszkaniec powiatu krakowskiego pożyczył od pokrzywdzonego telefon celem wykonania połączenia. Po „skorzystaniu” z telefonu mężczyzna nie odzyskał już aparatu a osoba, która go pożyczyła zaprzeczyła, aby z niego telefonowała. Pokrzywdzony oszacował wartość utraconego telefonu na około 900 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wolbromia.   

 

Motorower zderzył się z samochodem

5 września około godziny 20:00, na ul. 29 Listopada w Olkuszu, nissan zderzył się z motorowerem. Do olkuskiego szpitala trafił 13 – letni olkuszanin, który kierował jednośladem. Prawdopodobnie złamał nogę. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.
    
Zatrzymano osoby  podejrzewane o kradzież  kabli

7 września około godziny  0:45, dyżurny Komisariatu Policji w Bukownie został powiadomiony przez pracownika jednego z przedsiębiorstw o przerwaniu sygnału należącej do nich sieci telekomunikacyjnej. Na ul. Ogrodowej w Bukownie policjanci zauważyli kilku młodych mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać w kierunku pobliskiego lasu. Mężczyźni pozostawili na miejscu pocięty na kawałki przewód telekomunikacyjny linii napowietrznej oraz zaparkowany w pobliżu samochód, którym przyjechali. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego z uciekających mężczyzn. Po około godzinie zatrzymano trzech pozostałych. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Trzebini, mają od 19 do 24 lat. Usiłowali oni ukraść około 50 metrów przewodu, straty oszacowano na około 1 050 złotych. Trafili do aresztu olkuskiej komendy. Na policyjny parking trafiły również dwa samochody – drugie auto  miało prawdopodobnie przewieźć mężczyzn do miejsc zamieszkania. Wkrótce przedstawiony im zostanie zarzut usiłowania dokonania kradzieży – grozi im kara 5 lat więzienia.

Spragnieni włamywacze

7 września olkuscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o włamanie do chłodni i kradzież napojów. Dwójce olkuszan grozi kara 10 lat więzienia. 17 – latek wspólnie z 22- letnim olkuszaninem zostali zatrzymani około godziny 1:30, na ul. Pomorskiej w Olkuszu. Policjantom patrolującym ulice Olkusza „podejrzani” wydali się dwaj młodzieńcy, obok których znajdowała się znaczna ilość rozrzuconych napojów. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić pochodzenie „towaru”. Młodzi mężczyźni wskazali kilka różnych sklepów, w których rzekomo nabyli napoje. Przed jednym ze wskazanych sklepów, oczywiście zamkniętym, policjanci zauważyli noszącą ślady włamania lodówkę. Po powiadomieniu właścicielki potwierdziła ona, że ktoś się włamał i ukradł  napoje. Właścicielka szacuje straty. Domniemani włamywacze trafili z kolei do aresztu olkuskiej komendy. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia.

Porysował karoserię samochodu

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Zedermana, który idąc ulicą Kościuszki w Olkuszu porysował karoserię trzech samochodów. Mężczyznę ujęli świadkowie i przekazali go w ręce funkcjonariuszy. Pokrzywdzeni – właściciele audi, volvo i  volkswagena oszacowali straty łącznie na około 5 000 złotych. Młodzieniec, oprócz odpowiedzialności karnej, być może pokryć będzie musiał koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

Kradzież pojazdu

W nocy z 9/10 września z parkingu samochodowego na osiedlu Łokietka w Wolbromiu nieustaleni sprawcy ukradli samochód Seat Leon na szkodę mieszkanki Wolbromia.

Nietrzeźwy kierujący

10 września policjanci olkuskiej patrolówki na ulicy Długiej zatrzymali mężczyznę kierującego samochodem Fiat Seicento. 29-latek kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości ( 0,88 mg/l). Mężczyzna ten nie ma prawa jazdy oraz posiada zakaz prowadzenia pojazdów do 05.11.2014r wydany przez Sąd Rejonowy w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze