Do auta po radio
25 lutego. Nieznani sprawcy włamali się do daewoo zaparkowanego przy ulicy Ściegiennego w Olkuszu. Do środka dostali się ,po wyłamaniu zamka w drzwiach. Ukradli panel radia samochodowego. Właściciel, mieszkaniec Chrzanowa, szacuje straty.
„Upuścił” paliwa pandzie
26 lutego. Najpierw uszkodził zbiornik z paliwem, a potem ukradł benzynę z fiata pandy. Do takiego zdarzenia doszło na ulicy Korczaka w Olkuszu.  Właściciel auta wycenił straty na 1630 złotych.
Krzesła fruwały po barze
26 lutego. Na dwa tysiące złotych wycenił straty właściciel lokalu przy ulicy Szpitalnej, w którym awanturował się krewki klient. Nieznany mężczyzna rzucał krzesłami. Na tym nie koniec. Trzech innych mężczyzn zaatakowało właściciela, raniąc go w twarz.

Włamanie do domu
26 lutego. Laptop, aparat fotograficzny, telefon, zegarki i biżuterię ukradli nieznani sprawcy z mieszkania przy ulicy Nałkowskiej w Olkuszu. Nieznani osobnicy dostali się do domu, wyłamawszy drzwi balkonowe. Właścicielka wyceniła straty na 8,6 tys. złotych.
Bił pięścią po głowie i okradł
27 lutego. W ręce policjantów wpadł rozbójnik, który dotkliwie pobił i okradł mieszkańca Klucz. Bandyta bił swoją ofiarę pięścią po głowie, a potem zabrał poszkodowanemu telefon komórkowy o wartości 300 złotych. Mundurowym udało się nie tylko zatrzymać sprawcę, którym okazał się 32-letni mieszkaniec Klucz, ale również odzyskać skradziony aparat.
Skok po używki
28 lutego. Papierosy i alkohol padły łupem nieustalonych osobników, którzy włamali się do sklepu przy ulicy Legionów Polskich. Złodzieje wypchnęli blachę w drzwiach wejściowych. Właściciel szacuje straty.
Znieważał i groził policjantom
28 lutego. Mieszkanka Wolbromia zawiadomiła, że 40-letni mieszkaniec Strzegowej, rzuciwszy butelką w jej samochód, uszkodził go. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy wolbromskiego komisariatu. W trakcie zatrzymania mężczyzna kilkakrotnie naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, znieważył ich, a także groził im. Zmuszał ich też do odstąpienia od czynności służbowych. Trafił do wytrzeźwienia, po którym odpowie za popełnienie kilku przestępstw.
Zniknęły elektronarzędzia
1 marca. Nieznani sprawcy włamali się do budowanego domu przy ulicy Pomorskiej w Olkuszu. Ukradli elektronarzędzia o wartości 2 tys. złotych.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o