Olkusz

W dniu 16.03.2023 r. policjanci Wydziału Ruch Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili działania prewencyjno – kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W działania zaangażowanych było 13 mundurowych. W tym dniu policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy. Reagowali również na wykroczenia kierujących wobec rowerzystów, jak również na wykroczenia popełniane przez pieszych.

W tym dniu policjanci ujawnili 70 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Odnotowali 59 przypadków przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi skupiali się także na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, takie jak przechodzenie przez ulice w miejscach niedozwolonych, przechodzenie przez przejście dla pieszych z telefonem komórkowym, czy niestosowanie się pieszych do obowiązku  używania elementów odblaskowych. Takich przypadków wykroczeń popełnionych przez pieszych było 7. Policjanci reagowali również na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne wykroczenia stwarzające ryzyko potrącenia pieszych. Podczas wczorajszych działań odnotowano 5 takich wykroczeń popełnionych przez kierujących. Mundurowi reagowali również na wykroczenia kierujących wobec rowerzystów (2 wykroczenia).

Przypominamy, że głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych jest najczęściej nieostrożne wejście na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, wejście na jezdnię zza pojazdu.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze