kronika policyjna

Olkusz. Usiłowanie włamania
30 października br. nieustalony do chwili obecnej sprawca usiłował włamać się do sklepu monopolowego w Olkuszu na ulicy Kościuszki. Najprawdopodobniej został spłoszony przez przechodnia. Właścicielka sklepu wyceniła straty na około 3000 złotych. Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Kradzież samochodu
Policja ustala sprawców kradzieży z włamaniem do samochodu, która miała miejsce 30 października br. w Olkuszu na ulicy króla Kazimierza Wielkiego. Wartość skradzionego BMW właściciel oszacował na 40 tysięcy złotych.

Klucze. Włamanie do sklepu
31 października nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do sklepu w Kluczach przy ulicy Zawierciańskiej, z którego ukradł pieniądze. Łączna suma strat wyniosła 3000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z tamtejszego komisariatu.

Bolesław. Na budynku szkoły pojawiły się pseudokibicowskie napisy i hasła
Policjanci z Bukowna prowadzą dochodzenie w sprawie zniszczenia elewacji budynku szkoły w Bolesławiu, drzwi wejściowych oraz donic kwiatowych. Zniszczenia powstałe 31 października oszacowano na około 1500 złotych. Sprawca odpowie z art. 288 kodeksu karnego (zniszczenie mienia).

Wandal zatrzymany. Usłyszy zarzut zniszczenia mienia
Policjanci z Wolbromia zatrzymali mieszkańca Chliny, który uszkodził dwa metalowe przęsła ogrodzenia oraz elementy sterowania bramy wjazdowej w Podchybiu. Zdarzenie miało miejsce 1 listopada 2015r. Wkrótce 20-latek usłyszy zarzut z art. 288 kodeksu karnego. Ustawa za zniszczenie mienia przewiduje kare pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Komunikat:
15 października 2015 roku w Wolbromiu na ulicy Miodowej w rejonie zatoki autobusowej znaleziono rower. Można go odebrać w Komisariacie Policji w Wolbromiu. Jego właściciel proszony jest o wcześniejszy kontakt z policjantem, tel. 32.6493361.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze