kronika policyjna

Dwaj dzielnicowi z Olkusza uratowali starszego, schorowanego mężczyznę
29 stycznia 2014 roku w godzinach przedpołudniowych dyżurny policji w Olkuszu został powiadomiony przez sołtysa Żurady, iż jeden z mieszkańców tej miejscowości, mieszkający samotnie mężczyzna, może znajdować się w stanie zagrażającym jego zdrowiu lub życiu. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce dzielnicowych: asp. Sławomira Patelę i asp. Pawła Omyłę. Policjanci w mieszkaniu znaleźli leżącego obok łóżka schorowanego mężczyznę, który miał problemy z poruszaniem się. Jak poinformował policjantów, kilka dni wcześniej został wypisany ze szpitala. Z uwagi na niską temperaturę w mieszkaniu policjanci rozpalili w piecu. Skontaktowali się z pracownikiem socjalnym, który znał już sytuację mężczyzny i znalazł miejsce dla 69 – letniego mieszkańca Żurady w domu pomocy społecznej na terenie województwa małopolskiego. Mężczyzna został tam przewieziony samochodem należącym do gminy. Dzięki szybkiej reakcji sołtysa oraz działaniom podjętym przez policję i pomoc społeczną udało się zapobiec nieszczęśliwemu zdarzeniu.

 

Kradzież tablic rejestracyjnych w Olkuszu
1 lutego 2014 roku z parkingu na osiedlu Młodych W Olkuszu nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł z samochodu marki Audi A4 komplet tablic rejestracyjnych na szkodę wolbromianki. Postępowanie prowadzą policjanci z Olkusza.

Olkusz. Włamanie do serwisu elektronicznego
W okresie od 1 do 3 lutego 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do pomieszczenia serwisu elektronicznego w Olkuszu, z którego ukradł dwa tablety oraz kilkanaście sztuk telefonów komórkowych. Straty w wysokości około 7 tysięcy złotych poniósł mieszkaniec Troksa. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Olkusz. Zabezpieczono nielegalną broń gazową i amunicję

Dzielnicowi z komendy w Olkuszu uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Olkusz może posiadać nielegalnie broń. 3 lutego 2014 roku policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i znaleźli pistolet gazowy, magazynek oraz 46 sztuk amunicji, które zabezpieczyli. Policja wystąpiła z wnioskiem do olkuskiej prokuratury o wszczęcie śledztwa z art. 263 §2 kodeksu karnego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze