kronika policyjna

Seria kradzieży w Rodakach
Policjanci ustalają sprawców kradzieży dwóch pił spalinowych z otwartego garażu oraz wiertarko-wkrętarki, metalowego wózka i piły z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego w Rodakach. Łączna suma strat wynosi 2 tysiące złotych na szkodę mieszkańców tej miejscowości. Również w tym samym dniu w Rodakach z otwartej skody skradziono radio samochodowe i CB radio. W przypadku tej kradzieży straty wyniosły 500 złotych.

Kradzież roweru i motoroweru w Wolbromiu
2 sierpnia br. nieustaleni do chwili obecnej sprawcy w Wolbromiu na ulicy Chrobrego skradli rower górski. Wartość utraconego jednośladu wynosi 1500 złotych. W tym samym dniu na ulicy Kościelnej skradziono motorower. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Wolbromiu.

Uszkodzenie samochodu w Podlipiu
Policjanci z Bukowna ustalają sprawcę uszkodzenia samochodu. Do zdarzenia doszło 2 sierpnia br. w Podlipiu. Uszkodzono zaparkowane przed domem audi A6. Pokrzywdzony oszacował straty na około 2 tysiące złotych.

Olkusz. Skradziono tablice rejestracyjne
3 sierpnia 2015 roku na ulicy Nałkowskiej w Olkuszu skradziono dwie tablice rejestracyjne z samochodu marki opel. Trwa policyjne postępowanie w tej sprawie.

Mieszkanka Wolbromia straciła znaczną sumę pieniędzy
3 sierpnia mieszkanka Wolbromia padła ofiarą przestępstwa. Straciła znaczną sumę pieniędzy. Wcześniej jej mieszkanie odwiedził mężczyzna, który sprawdzał stan instalacji wodnej w związku z rzekomą awarią.

Pomysłowość przestępców nie zna granic. Wymyślają coraz to inne metody i bez skrupułów wykorzystują łatwowierność starszych osób. Policjanci z Wolbromia przyjęli zawiadomienie dot. kradzieży pieniędzy na szkodę 86-letniej kobiety. Ustalono, że do jej mieszkania przyszedł mężczyzna twierdząc, że jest awaria wodociągów i prosi o sprawdzenie czy w kranie jest woda. Poprosił 86-latkę, aby weszła do łazienki i puszczała z kranu wodę. Mężczyzna wyszedł i wrócił, ponawiając prośbę. Stojąc w drzwiach łazienki zasłaniał wejście do mieszkania. Najprawdopodobniej w tym czasie doszło do kradzieży pieniędzy. Krótko po tym, mężczyzna opuścił mieszkanie , a kobieta stwierdziła brak gotówki.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu przypominamy, aby nie wpuszczać do swoich domów obcych osób. O wszelkich podejrzeniach co do próby dokonania przestępstwa informujmy jak najszybciej policję. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa. Apelujemy o czujność i ograniczone zaufanie wobec nieznajomych.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
8 lat temu

Krzyk tak naprawdę jest oznaką bezsilności. Owszem to przestępca powinien się bać. A powinien się bać profesjonalizmu policyjnego i spokojnie wypowiadanej nawet takiej formuły, chociaż nie z naszego podwórka że może zachować milczenie itd a nie krzyku i bicia, który się częściej przykleja niewinnym, którzy się akurat napatoczyli. Brak profesjonalizmu zaś wynika najczęściej ze zwykłego nieróbstwa i zaniedbań policyjnych w realnej strefie śledczej. Ostatnio nawet wiele się słyszało o współudziałach w licznych przestępstwach samej policji, wszak balansują na krawędzi między dwoma światami. Głowę daję, że ten koleś co zwinął te 8000000 przeznaczonych na bankomaty ma powiązania gdzie trzeba, Na pewno nie działał sam. Gdyby tak było nie dostał by się do takiej roboty.

polityka
polityka
8 lat temu

[quote name=”…”]Poddam Cię podobnym metodom i zobaczysz, że przyznasz się i podpiszesz nawet do zastrzelenia Kenediego.
Bo moim zdaniem to do niczego dobrego nie prowadzi.[/quote]

Bicia nie popieram ale przestępca ma się śmiać gdy nie ma dowodów i puszczają go wolno?
Jeśli jest uzasadnione podejrzenie to nie można nawet krzyknąć bo narusza się ich prawa ?
To przestępca ma się bać policjanta czy policjant ma się bać przestępcy ? 😆

...
...
8 lat temu

Poddam Cię podobnym metodom i zobaczysz, że przyznasz się i podpiszesz nawet do zastrzelenia Kenediego.
Bo moim zdaniem to do niczego dobrego nie prowadzi.

polityka
polityka
8 lat temu

Przesadzasz….jeśli to ma doprowadzić do wykrycia sprawców i odzyskania skradzionych rzeczy to popieram takie metody…interes społeczny jest ważniejszy niż interes jednostki 😆

PXT
PXT
8 lat temu

Masz na myśli tego w niebieskiej koszuli łysego przestępcę co ma tam jakieś naszywki na pagonach? Bo tylko takiego tam widzę.

polityka
polityka
8 lat temu

ech gdyby stosowali takie metody to przestępcy by się bali 😆

https://www.youtube.com/watch?v=DWcUO8OKtus

PXT
PXT
8 lat temu

Statystycznie rzecz ujmując, to co policja robi najczęściej to APELOWANIE- a to o ostrożność, a to o czujność, a to o ograniczone zaufanie, które akurat mnie wpoili wobec… samych siebie i to nawet nie ograniczone a całkowity jego brak. Bo jak można mieć zaufanie do kogoś kto kłamie pod przysięgą sądową?