Auto stanęło w ogniu
1 lipca. Do nietypowego pożaru samochodu doszło na ulicy Bukowskiej w Bukownie. Polonez stanął w ogniu w trakcie jazdy. Kierowca nie zdążył uciec z płonącego auta. Z ciężkimi poparzeniami trafił do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Samochód odstawiono na strzeżony parking policyjny. Postępowanie ma wyjaśnić przyczynę i okoliczności pożaru.
Kraksa na skrzyżowaniu
1lipca. Kobieta została ranna w wypadku, do jakiego doszło w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z ulicą Kościuszki. Kierujący hyundaiem accentem mężczyzna doprowadził do zderzenia z fordem fiestą, którym kierował mieszkaniec Nowego Sącza. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka hyundaia, mieszkanka Niesułowic. Kobieta trafiła do szpitala w Olkuszu.

Złodzieje w rękach sokistów
1 lipca. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali i przekazali olkuskiej policji trzech mieszkańców miasta, którzy ukradli kabel aluminiowy o wartości blisko 400 złotych. Przedmiot należał do PKP. Wszyscy trzej sprawcy trafili do policyjnego aresztu.
Wandal zaatakował w lesie
1 lipca. Na drodze leśnej leżącej nieopodal Rodak ktoś wybił szybę w zaparkowanym tam BMW i ukradł radioodtwarzacz, CB radio oraz tablicę rejestracyjną. Samochód należy do 23-letniego mieszkańca Klucz. Policjanci szukają włamywaczy.
Kradł przewody na osiedlu
2 lipca. Policjanci zatrzymali 32- letniego mężczyznę, który ukradł kilkanaście przewodów antenowych na osiedlu Trzydziestolecia w Kluczach. Sprawca trafił do policyjnego aresztu olkuskiej komendy.  
Motocyklem wjechał w auto
3 lipca. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Olkusz – Chrzanów z ul. Kochanowskiego w Olkuszu kierujący seatem ibizą 37-letni mieszkaniec miasta, wykonując manewr skrętu w lewo, został uderzony w tylny lewy błotnik i koło przez kierującego motocyklem suzuki. Motocyklista wykonywał manewr wyprzedzania. Obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń doznał 21-letni kierujący motocyklem, a 30-letni pasażer doznał złamania żeber. Obaj mężczyźni trafili do szpitala w Olkuszu.
Wakacje się nie udały
3 lipca. Sprzed jednego z hoteli w Olkuszu czterem Finom skradziono dwie torby, w których była odzież, aparat fotograficzny, dwa dowody rejestracyjne oraz pieniądze. Suma strat to 2,3 tys. euro.
Skok na działki
3 lipca. Na terenie ogródków działkowych w Zimnodole doszło do włamania do dwóch altan, skąd mieszkańcowi Olkusza ktoś zabrał narzędzia o łącznej wartości 500 złotych.
Włamywacz z narkotykami
4 lipca. W ręce policjantów wpadł 32-letni mężczyzna, który usiłował włamać się do garażu przy ulicy Zawierciańskiej w Kluczach. Sprawca chciał dostać się do środka po podważeniu drzwi wejściowych. Policjanci znaleźli u niego także narkotyki – 1,8 grama marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Zniknęła biżuteria
6 lipca. Złodziej włamał się do mieszkania przy ulicy Traugutta w Olkuszu. Z wnętrza ukradł złotą i srebrną biżuterię. Straty wynoszą około 5 tysięcy złotych na szkodę mieszkanki miasta.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o