Włamanie w sylwestrową noc

Nocą 31 grudnia 2013 roku włamano się do kilku garaży znajdujących się przy ul. Osieckiej w Olkuszu. Sprawca ukradł m. in. spawarkę oraz kompresor. Pokrzywdzone osoby oszacowały ,straty łącznie na około 3.000 złotych. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zatrzymany sprawca zniszczenia mienia

Policjanci z Bukowna zatrzymali agresywnego 26-letniego bukowianina, który aby dostać się do jednego z mieszkań, zniszczył drzwi o wartości 3.000 złotych. Do zdarzenia doszło 1 stycznia br. około godziny 2.45 w jednym z bloków w Bukownie. Sprawca wraz z dwiema kobietami usiłował dostać się do mieszkania należącego do innego mieszkańca miasta. Kiedy znajdował się już wewnątrz, wraz z jedną z kobiet groził lokatorowi pozbawieniem życia. Przybyli na miejsce policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę, zostali przez niego znieważeni oraz naruszył on ich nietykalność cielesną. Mężczyźnie przedstawiono zarzut wtargnięcia do mieszkania, zniszczenia mienia, kierowania gróźb karalnych, a także znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów – grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Pierwsza z kobiet odpowie wkrótce za naruszenie miru domowego oraz kierowanie gróźb karalnych – czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do dwóch lat. Druga kobieta odpowie za wtargnięcie do cudzego mieszkania, za co najbliższy rok może spędzić w więzieniu.

Potrącona piesza w Bolesławiu

3 stycznia br. około godziny 11.00 na ul. Głównej w Bolesławiu, kierujący fordem potrącił 82 – letnią kobietę. Piesza, z urazem kręgosłupa, została przewieziona do olkuskiego szpitala. Do wypadku doszło w trakcie wykonywania manewru cofania przez 61- letniego olkuszanina. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Włamanie na os. Słowiki

2 stycznia br. włamano się do mieszkania na os. Słowiki w Olkuszu. Sprawca dostał się do jego wnętrza wybijając wcześniej szybę w oknie balkonowym. Skradziono pieniądze oraz biżuterię. Nad sprawą pracują olkuscy policjanci.

Włamania do garaży

Nocą 2/3 stycznia włamano się do kilku garaży na ul. Witosa w Olkuszu. Sprawca, po uprzednim przecięciu kłódek oraz wyłamaniu zamków w drzwiach, ukradł m. in. agregat prądotwórczy, koła samochodowe, kosę spalinową. Pokrzywdzeni szacują straty. Włamywaczowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Skradziono rower

5 stycznia br. z piwnicy jednego z bloków w Jaroszowcu skradziono rower o wartości około 2.000 złotych. Złodziej, aby ukraść jednoślad, wyłamał drzwi w piwnicy. Sprawą zajęli się policjanci z Klucz.

Włamanie w Bukownie

5 stycznia br. w Bukownie włamano się do mieszkania. Sprawca wywarzył drzwi wejściowe, a później ukradł z wnętrza laptop. Pokrzywdzony bukowianin oszacował łączną wartość strat na około 3.000 złotych.

Zatrzymano sprawcę włamań do altanek

Policjanci z Bukowna zatrzymali na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który włamał się do jednej z altanek w Bukownie. Przedstawiono mu zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem. 6 stycznia br. około godziny 10.00 policjanci z Bukowna zostali zaalarmowani przez mieszkańców o podejrzanym mężczyźnie przebywającym na terenie ogródków działkowych w Bukownie. Kiedy policjanci patrolówki przyjechali na miejsce, wewnątrz jednej z altanek, zastali oni 18 – letniego mieszkańca Zabrza, który chwilę wcześniej włamał się do niej. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu olkuskiej komendy. Policjanci udowodnili mu popełnienie pomiędzy listopadem 2013 r. a styczniem br. łącznie 10 przestępstw polegających na usiłowaniu, jak i włamywaniu się i kradzieży przedmiotów z altanek w Bukownie. Zatrzymanemu grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowca autobusu

7 stycznia br. około godziny 5.45 na ul. Głównej w Bolesławiu policjanci olkuskiej „drogówki” zatrzymali nietrzeźwego kierującego autobusem.
W tym dniu, w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, olkuscy funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. W trakcie kontroli autobusu przewożącego około 30 pracowników pobliskiego zakładu okazało się, że jego kierowca jest nietrzeźwy. Alkomat wskazał niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 64 – letniemu olkuszaninowi zatrzymano prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o