kronika policyjna

Policjanci ustalili sprawców włamań do sklepów w Olkuszu

Policjanci namierzyli i zatrzymali szajkę złodziei, która dała się we znaki właścicielom sklepów w Olkuszu. Od wiosny tego roku trzej młodzi mężczyźni włamywali się do sklepów, a potem skradzione rzeczy sprzedawali. Z naszych ustaleń wynika, że w tym czasie ukradli towar za prawie dwadzieścia tysięcy złotych. Podejrzani to mieszkańcy naszej gminy w wieku 18 i 19 lat. Kradli głównie wyroby tytoniowe, bilety autobusowe, słodycze, baterie i pieniądze. Włamywacze do przestępczego procederu używali samochodu zarejestrowanego na ….babcię jednego z nich.  Policjanci znaleźli w samochodzie narzędzia, które mężczyźni wykorzystywali podczas włamań. Narzędzia te zostały zabezpieczone. Trzech mężczyzn usłyszało kilka zarzutów kradzieży z włamaniem. Jeden z nich odpowie również za posiadanie środków odurzających oraz uprawę konopi indyjskich.

Włamanie do pomieszczeń stacji paliw w Bolesławiu

29 sierpnia 2014 roku około godziny 3.00 nad ranem nieustalony sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego stacji paliw w Bolesławiu. Wartość skradzionego mienia w ustaleniu. Na miejscu  przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Policja z Bukowna ustala sprawcę tego włamania.

Kradzieże na targowisku w Wolbromiu

W minioną środę (27 września 2014 roku) Policja odnotowała dwie kradzieże na targowisku w Wolbromiu na szkodę dwóch kobiet. Pokrzywdzone straciły portfele z pieniędzmi oraz dokumentami. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Wolbromiu.

Łobzów. Kradzież pieniędzy i biżuterii z domu

28 sierpnia 2014 roku mieszkanka Łobzowa poinformowała Policję o kradzieży pieniędzy i biżuterii z domu. Złodziej wykorzystując nieobecność domowników wszedł do otwartego domu i ukradł pieniądze oraz złotą biżuterię. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kradzieże do włamaniem do samochodów w Olkuszu

W miniony weekend olkuska Policja odnotowała dwie kradzieże z włamaniem do pojazdów. 29 sierpnia 2014 roku z parkingu przy ulicy Bylicy skradziono mercedesa. W niedzielę (31 sierpnia 2014 roku)  z Rynku w Olkuszu  audi A6. Policja ustala sprawców tych zdarzeń. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kradzież w Bożej Woli

30 sierpnia 2014 roku w Bożej Woli nieustalony sprawca ukradł 90 litrów oleju napędowego, 30 litrów oleju hydraulicznego oraz taczki. Stratę na około 1000 złotych poniósł mieszkaniec tej miejscowości. Dochodzenie w sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Wolbromiu.

Włamanie do domu i sklepu w Olkuszu

1 września 2014 roku w Olkuszu włamano się do budowanego domu przy ulicy Rabsztyńskiej. Skradziono przewody elektryczne. Straty w toku ustaleń. Trwa policyjne dochodzenie.

W tym samym dniu włamano się do sklepu wodno – kanalizacyjnego w Olkuszu. Skradziono grzejniki i piecyki gazowe. Straty w wysokości 16 000 złotych poniosła mieszkanka Olkusza. Na miejscu obu zdarzeń przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Teraz policjanci pracują nad ustaleniem sprawców tych włamań.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rcz
rcz
7 lat temu

Audi A6 skradziono z Rynku w Dni Olkusza? Przecież Rynek byl wylaczony z ruchu… Poza tym przecież tam sie pewnie aż roiło od psiarni…