Skok po radio
16 lipca 2009. Nieznani włamywacze sforsowali zabezpieczenia volkswagena passata zaparkowanego przy ulicy Bolesławskiej w Kluczach. Do środka auta dostali się uszkadzając zamek w drzwiach. Ukradli radio samochodowe oraz radio CB. Poszkodowany, mieszkaniec Zawadki Osieckiej, szacuje straty.
Odjechali bicyklami?
17 lipca 2009. Nieustaleni sprawcy włamali się do garażu przy ulicy Piastowskiej w Zarzeczu (gmina Wolbrom). Z wnętrza ukradli dwa rowery. Poszkodowana, mieszkanka wsi, szacuje straty.
Zapłacił za nieuwagę
17 lipca 2009. Chwila nieuwagi wystarczyła, by motocykl stracił mieszkaniec Olkusza. Do zdarzenia doszło w wiosce Krze (gmina Bolesław) przy ulicy Głównej. Nieznani złodzieje ukradli jednoślad marki suzuki z terenu prywatnej posesji.
Na bani po rynku
18 lipca 2009. W ręce policjantów wpadł pijany kierowca. Mieszkaniec Olkusza zatrzymany przy ulicy Floriańskiej w tym mieście, będzie miał podwójne kłopoty. Nie tylko kierował toyota avensis mając we krwi 1,9 promila alkoholu, ale podczas zatrzymania zachowywał się agresywnie i znieważył mundurowych, używając nieparlamentarnych epitetów. Wkrótce stanie przed sadem, gdzie będzie odpowiadał za dwa przestępstwa.
Włam po torebki
21.07.2009. Dwie torebki z całą zawartością padły łupem nieustalonego włamywacza. Do kradzieży doszło na ulicy Legionów Polskich w Olkuszu. Złodziej uszkodził kłódkę i włamał się do pomieszczenia gospodarczego. 56-letnia mieszkanka Chrząstowic razem z torebka straciła legitymację rencisty i 300 złotych. Drugiej poszkodowanej, 64-letniej olkuszance zginął telefon komórkowy i 50 złotych.  Łącznie straty sięgnęły tysiąca złotych.
Niewypał zamiast grzybów
21 lipca 2009. Kobieta w lesie szukała ochłody i grzybów a znalazła pocisk artyleryjski. Do takiego zdarzenia doszło w wiosce Golczowice. O niebezpiecznym znalezisku mieszkanka Kwaśniowa powiadomiła policję. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch do czasu odebrania go przez saperów z Krakowa.
KOMUNIKAT POLICJI
Olkuska policja poszukuje świadków dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło 29 czerwca ok. godziny 20, przy ulicy Kolejowej w Jaroszowcu. W wyniku kraksy fiata seicento i motocykla zginął 16-letni kierowca jednośladu. Drugi wypadek miał miejsce 6 lipca około 9 rano na skrzyżowaniu alei Tysiąclecia z ulicą Biema w Olkuszu. W rejonie sklepu „Aldi” i biurowca „Emalii”, na przejściu dla pieszych, został potracony mężczyzna. Wiadomo tylko, że w wypadku uczestniczyło czarne auto osobowe. Świadków któregokolwiek z tych zdarzeń prosimy o kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego KPP w Olkuszu pod numerem 032 647 82 69 lub osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu przy ul. Jana Pawła II.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments