kronika policyjna

Kradzież z włamaniem do kiosku w Olkuszu

4 czerwca br., w Olkuszu na ulicy Kościuszki, nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do kiosku. Skradziono papierosy różnych marek oraz bilety PKM. Straty na ok 7000 zł poniosła mieszkanka Olkusza.

 

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wybił szybę w sklepie i usiłował ukraść kołpak

Zdarzenie miało miejsce 7 czerwca 2014 roku około godziny 17.30 na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. 36 – letni mężczyzna w chwili zatrzymania przez patrol prewencji miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Twierdził, że wybił szybę w sklepie motoryzacyjnym, bo mu się nudziło. Policjanci ustalają wartość uszkodzonego mienia. W zależności od wysokości strat, olkuszanin odpowie za przestępstwo lub wykroczenie. W przypadku przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a za wykroczenie kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Załęże (gmina Wolbrom). Pijany kierowca uderzył w drzewo

7 czerwca 2014 roku w godzinach popołudniowych w miejscowości Załęże  kierujący Fiatem 126p uderzył w drzewo. Jeden z mieszkańców tej miejscowości, który widział zdarzenie zabrał kierującemu kluczyki, powiadamiając Policję o tym, że kierujący jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Policjanci z komisariatu w Wolbromiu, którzy przyjechali na miejsce, zatrzymali 32-letniego mieszkańca Domaniewic. Mężczyzna był kompletnie pijany (3,15 promila alkoholu w organizmie). Ponadto okazało się, że 32-latek ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Mężczyzna, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut z art. 178a § 4 kodeksu karnego. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o