Bukowno

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” z Bukowna otrzymało właśnie nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w konkursie „Kryształy Soli” dla najlepszej organizacji pozarządowej.

Uroczysta gala odbyła się w w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. – Nagroda Grand Prix została przyznana za „całokształt pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w szczególności najmłodszych dzieci, nieustanne wsparcie w opiece terapeutyczno – rehabilitacyjnej nie tylko podopiecznych, ale również ich bliskich oraz konsekwentne obalanie stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami poprzez realizację poruszających kampanii społecznych”. Warto dodać, że tegoroczną edycję konkursu „Kryształów Soli” wspierała po raz kolejny Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która jest fundatorem finansowej nagrody Grand Prix Kryształy Soli 2020 w wysokości 10 000 zł – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Stowarzyszenie od lat prowadzi szereg działań skierowanych do niepełnosprawnych dzieci. W budynku po byłej szkole na „Skałce” w Bukownie od dwóch lat działa Centrum Wsparcia Dziecka Niepełnosprawnego i Rodziny. Wsparcie znalazło tam ponad 100 dzieci wraz z rodzinami. Na rewitalizację obiektu Stowarzyszenie pozyskało unijne dofinansowanie, pomogli także sponsorzy oraz środki z 1 proc.

-To właśnie nasi podopieczni są współtwórcami zgłoszenia do konkursu. Dzięki temu, że lubią tutaj przebywać, uczestniczyć w zajęciach indywidualnych i grupowych Centrum Wsparcia codziennie tętni życiem. Tytuł laureata i nagroda Grand Prix dla najlepszej organizacji pozarządowej w województwie małopolskim to tak naprawdę wyróżnienie dla naszych podopiecznych i ich rodzin, zwłaszcza tych z „Kawiarenki Pod Parasolem,” pracowników, terapeutów i wolontariuszy – opowiada prezes Stowarzyszenia Anna Dela.

Uroczysta gala wręczenia nagród zbiegła się z czasie w obchodami XXII Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami, w których Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” także brało udział. -Uzyskaną nagrodę traktujemy jako wyraz uznania za dotychczasowe osiągnięcia, nie spoczywamy jednak na laurach. Właśnie otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu dla kolejnego naszego projektu, w którym – wspólnie z dzieciakami z niepełnosprawnością i ich rodzinami – testować będziemy dostępność miejsc użyteczności publicznej. Rozpoczynają się także nowe działania terapeutyczne i integracyjne – dodaje prezes Anna Dela.

fot. 1 Biuro Prasowe UMWM
fot. 2 RSM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze