kryty

Według zapowiedzi władz Wolbromia, już w maju 2020 r. w mieście zostanie oddany do użytku „jeden z najnowocześniejszych w swojej kategorii kryty basen w Europie”. Po wielu miesiącach udało się rozstrzygnąć kilkakrotnie ponawiany i przedłużany przetarg na realizację inwestycji pn. „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku basenu przy ul. Kamiennogórskiej w Wolbromiu”. 

Podpisana ostatnio umowa przewiduje, że zadanie do końca maja 2020 roku wykona, kosztem 12.663.944,35 zł brutto firma spod Oświęcimia. Aby sfinansować przedsięwzięcie gmina zaciągnęła preferencyjną pożyczkę z Konsorcjum Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i Stowarzyszenia Samorządowego Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju w Suchej Beskidzkiej w łącznej kwocie 8,1 mln. zł. 3,5 mln zł. zostało pozyskane w formie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, o którą zabiegał Piotr Gamrot, dyrektor zarządzającego basenem Domu Kultury.

Na stronie internetowej Gminy Wolbrom zacytowano słowa burmistrza Adama Zielnika, który stwierdził, że „Basen musiał zostać zamknięty, gdyż, jak wykazała ekspertyza, konstrukcja dachu groziła już zawaleniem, a ja takiego niebezpieczeństwa na korzystających bym nie sprowadził! Czekaliśmy 40 lat, to jeszcze dziewięć miesięcy nikogo nie zbawi. Natomiast gwarantuję, że w podzięce za cierpliwość nasi Mieszkańcy dostaną jeden z najnowocześniejszych w swojej kategorii kryty basen w Europie. Liczę też na to, iż obecne zniecierpliwienie przełoży się na późniejszą frekwencję na basenie, a przynajmniej przy kasie”.

 Kryta pływalnia w Wolbromiu będzie zmodernizowana według projektu wykonanego przez firmę TKHolding-Architecture. Obok basenu sportowego z 6 torami do pływania, w obiekcie przewidziano strefę „spray park” dla najmłodszych dzieci, niewielką siłownię oraz saunarium, które ma być jedną z ważniejszych stref krytej pływalni. Zaprojektowane w myśl zasad poprawnego korzystania z sauny, będzie się składało z sauny rytualnej, strefy schładzania, wypoczywalni oraz dwóch saun rozgrzewkowych – suchej i parowej. Atrakcji dopełni przestrzeń relaksacyjna z mini barem oraz rzutnikiem, wyświetlającym widoki egzotycznych plaż. Nie zabraknie jacuzzi i innych urządzeń, jak na przykład wanna z przeciwprądem. Całość obiektu zostanie przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. 

W lipcu tego roku do użytku została oddana, przebudowana i zmodernizowana część odkryta zespołu basenów przy ul. Kamiennogórskiej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze