paragraf blacha

Wakacje nieubłaganie zbliżają się do końca. Wiele osób wraca już do swoich domów. Szczyt powrotów zapewne przypadnie na sobotę i niedzielę. Apelujemy do kierowców, by zachowali czujność i rozwagę na drodze. Nadmierny pośpiech, zmęczenie, roztargnienie, to tylko niektóre przyczyny wypadków, do jakich dochodzi podczas wakacyjnych powrotów.

Sprzyjająca pogoda powoduje, że kierowcy swoje powroty odkładają na ostatnią chwilę. Wtedy często towarzyszą im nerwy. Zapominają wówczas o przepisach ruchu drogowego i dostosowaniu prędkości jazdy do warunków drogowych. Wzmożony w tym czasie ruch, może powodować dodatkowe utrudnienia na trasach tranzytowych m.in. naszego powiatu. By zminimalizować liczbę wypadków i kolizji drogowych w całym kraju policjanci będą prowadzić zintensyfikowane działania. Mundurowi będą reagować na wszelkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym zarówno przez kierujących, jak i pieszych. Szczególną uwagę będą zwracać na przypadki łamania prawa m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych czy niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Z surowymi konsekwencjami będą musiały się liczyć te osoby, które wsiądą za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Uczulamy także pieszych, którzy naruszą zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wobec nich również będą wyciągane konsekwencje.

Apelujemy do kierowców, bądźcie rozważni, zdejmijcie nogę z gazu i szanujcie innych uczestników ruchu drogowego. Warto pomyśleć, by w czasie długiej podróży, co jakiś czas, zjechać z drogi, zatrzymać się na chwilę i odpocząć.

Pieszych zachęcamy do zakładania odblasków i przypominamy o obowiązku korzystania z nich poza terenem zabudowanym. Jeżeli poruszasz się pieszo, poboczem drogi, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej, zakładaj odblask a najlepiej kamizelkę odblaskową. Dzięki temu będziesz widoczny i bardziej bezpieczny na drodze ! Korzystaj z chodnika, a w razie jego braku poruszaj się poboczem – lewą stroną drogi!

KPP Olkusz

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
pavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Ale o co chodzi? Przecież wakacje trwały 2 miesiące i ludzie co weekend z nich wracali. Jedni wracali, a inni wyjeżdżali, a nie że wszyscy nagle 31 i 1 września będą wracali!