58-letnia kobieta została potrącana przez samochód i trafiła do szpitala w Olkuszu. Kierowca audi wyprzedzał  samochód ciężarowy.

Do zdarzenia doszło w sobotę tj.28.03.20r. około godziny 10.20 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Krze, na pasie ruchu w kierunku Olkusza. Jak wstępnie ustalili policjanci, 58-letnia kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, gdy została potrącona przez kierowcę audi. Mężczyzna wyprzedzał samochód ciężarowy. Kobieta ze złamaniami ręki i nogi trafiła do szpitala w Olkuszu. Kierujący audi był trzeźwy.

Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który wykonał oględziny. Policja wyjaśnia dokładnie przyczynę i okoliczności tego wypadku drogowego.

Policjanci zwracają się do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Szczególną ostrożność należy zachować w rejonie przejść dla pieszych. Pamiętajmy o tym, że piesi należą do niechronionej grupy uczestników ruchu drogowego i w zderzeniu z pojazdem, przy dużej prędkości,  nie mają oni żadnych szans na przeżycie.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Rudecka
4 lat temu

Witam, bardzo proszę najbliższą rodzinę poszkodowanej Pani pieszej o kontakt na adres e-mail: annardc@interia.pl