budowa

Jedenaście firm ubiegało się o przeprowadzenie modernizacji drogi w Witeradowie. W olkuskim starostwie powiatowym rozstrzygnięto już przetarg na wykonawcę gruntownej modernizacji.

Pod uwagę brano dwa kryteria: cenę (96 proc.) oraz długość okresu gwarancji (4 proc.). Spośród jedenastu firm, które złożyły oferty, najwyższe noty uzyskał Drog – Bud z podczęstochowskiej Lubojenki. Spółka zaoferowała kwotę w wysokości 2 mln 858 tys. zł oraz sześcioletni okres gwarancji.

O modernizację drogi w Witeradowie ubiegały się również: Przedsiębiorstwo Robót Zmechanizowanych „Budostal-8” z Trzebini (3 mln 998 tys. zł), Eurovia Polska z Bielan Wrocławskich (3 mln 60 tys. zł), Berger Bau Polska z Wrocławia (3 mln 607 tys. zł), Strabag infrastruktura Południe z Wysokiej (3 mln 154 tys. zł), Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych (3 mln 429 tys. zł), Tranzit z Moskorzewa (3 mln 743 tys. zł), Przedsiębiorstwo Budowlano – Drogowo – Mostowe „Drog-Bud” ze Spytkowic (3 mln 289 tys. zł), Zakład Budowlano – Handlowo – Usługowy „Trobud” z Michałowic (3 mln 515 tys. zł), Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Olkuszu i DEK z Chrzanowa (3 mln 794 tys. zł) oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „Drogopol – ZW” z Katowic (3 mln 41 tys. zł).

Zgodnie z projektem modernizacja obejmuje przebudowę nawierzchni, budowę chodnika i kanalizacji deszczowej. Na tę inwestycję powiat pozyskał dotację z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ciekawski
ciekawski
8 lat temu

Czerwiec na półmetku, a o remoncie drogi w Witeradowie cisza. Blado to widzę, skoro w październiku miały zakończyć się prace związane z tym remontem. Czy jest ktoś na forum, kto potrafi sensownie wyjaśnić dlaczego nie rozpoczęto jeszcze tych prac? Chyba tradycyjnie wszyscy czekają na mróz.

cicha
cicha
8 lat temu

Ciekawe kiedy i kto przeprowadzi remont drogi w Osieku??? Sołtys mieszka przy pętli a 10m przed jego domen dziury takie ze strach autem jechać nie mówiąc o dzieciach jeżdżących na rowerach… samemu soltysowi to chyba nie przeszkadza dlatego nie stara się o naprawę Owej drogi

Lech
Lech
8 lat temu

Po 6 latach zaraz pewnie wyda się następne 3 miliony, ale przecież znowu będzie po wyborach i znowu sukces i znowu populizm i znowu bicie piany i tak bez końca .

bri
bri
8 lat temu

„Kto powinien zapłacić za tablicę upamiętniającą los olkuskich Żydów?”
„Odbiór śmieci: godziny do poprawki?”
„Remont ul. Sosnowej jeszcze w tym roku?”

I tak dalej, i tak dalej..

bri
bri
8 lat temu

Dlaczego praktycznie wszystkie tytuły artykułów Pani Wioli są w formie pytań? Mało lotne podejście do tematu.. 😉

nn
nn
8 lat temu

oby sie nie okazało,że za tanie pieniądze psi mięso jedzą.