1

Olkusz dołączył do grona wielu miejscowości w całym kraju, w których mieszkańcy protestują pod sądami w obronie wymiaru sprawiedliwości. Uchwalone przez parlament ustawy dotyczące ustroju sądów powszechnych, Krajowej Rady Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego budzą sprzeciw części naszego społeczeństwa.

Protestujący deklarują jeden wspólny cel – nie dopuścić do łamania konstytucji i obronić niezawisłość sądów. W Olkuszu wśród zebranych byli ludzie w różnym wieku i jak sami podkreślali – beż żadnego namaszczenia partyjnego.
Zapalone świeczki i znicze, czytanie konstytucyjnej preambuły, odśpiewanie hymnu Polski – w taki sposób, podobnie jak w innych miastach Polski, gromadzący się przez cały miniony tydzień przed budynkiem sądu mieszkańcy Olkusza wyrażali swoje niezadowolenie z podjętych ostatnio w parlamencie decyzji.

 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
P X T
P X T
5 lat temu

Jedyne podobieństwo, to takie, że zarówno partia Kaczyńskiego jak i adiego wygrały mechanizmami demokratycznymi. Nie sądzę, żeby Kaczyński szedł drogą adiego, bo nie ma takiej opcji. Czasy się zmieniają, świat się zmienia, Kaczyński nie wejdzie do tej samej rzeki co adi, nie przesadzajmy. Nie wszyscy zaś zaakceptowali to, że świat się zmienia w sposób taki a nie wg ich scenariuszy, no to co im pozostało? Straszenie adim, bo Kaczyńskim już za mało. Jak będziecie niegrzeczni to przyjdzie wilk i was zje.
Mnie straszono wymiarem sprawiedliwości za rządów PO- PSL w 2012- 2014 mimo tego, że nie zrobiłem nic złego, tylko tyle że miałem czelność w stanowczy sposób zwrócić uwagę przedstawicielom kastowym, a oni chcieli mi tylko „udowodnić” kto tu k….wa rządzi. To tyle. Gdyby podeszli rzeczywiście sprawiedliwie na niższym pułapie do tej bzdurnej w sumie bądź co bądź sprawy a nie przewlekali jej przez wokandy i to wojewódzkie to pewnie bym myślał kategoriami jak pani Lidia.

Przeginiak
Przeginiak
5 lat temu

W drukowanej wersji Lidia Gądek porównała to co się dzieje do rodzącej się „hitlerowskiej rzeszy”! Ludzie kogo wy wybieracie?

...
...
5 lat temu

[quote name=”rafał”]ludzie którzy po 1989 r nie doszli do siebie!![/quote]
Otorbili się przed organizmem a równocześnie wewnątrz jego coś na wzór wrzodu (państwo w państwie). Po przyłożeniu skalpela się wylało (protesty) bo nastąpiło jakieś tam cięcie. Teraz już nie ma wyjścia, trzeba to już szybciutko wycisnąć zdezynfekować i osuszyć do zagojenia, bo jak się tego nie zrobi to się będzie dalej gnoić.

rafał
rafał
5 lat temu

ludzie którzy po 1989 r nie doszli do siebie!!

...
...
5 lat temu

Skąd wiesz? Może miał zrobione badania proktologiczne za pomocą kolonoskopu rydzoskopowego?
Bo jego reakcje na to wskazują.

rozum
rozum
5 lat temu

[quote name=”Artefakt”][quote name=”memento”][quote name=”Hugo Knote”]Szkoda, że tak mało was jest w tych tak ważnych dniach dla nas, dzieci „gorszego sortu”, ale dobrze, że chociaż jest ta nieliczna garstka. To dzięki wam nie tracę nadziei w lepsze jutro. Pisiory i rydzyki tak się w tym moim pięknym rodzinnym mieście rozpanoszyły, że aż moje serce na obczyźnie mocno krwawi, lecz sercem i duchem jestem z wami. Brawo!!!!! :-)[/quote]
Hugo Knote przypomnij sobie jak działales w PZPR-erze.[/quote]

Hugo Knothe można wiele zarzucić lecz nie przynależność do PZPR. Wymyśl coś bardziej sensownego jeżeli w ogóle potrafisz myśleć.[/quote]
Hygo Knote rozumem nie grzeszy, a już jego obsesja wobec księdza Dyrektora Tadeusza Rydzyka jest porażająca i niczym nie uzasadniona.

Artefakt
Artefakt
5 lat temu

[quote name=”memento”][quote name=”Hugo Knote”]Szkoda, że tak mało was jest w tych tak ważnych dniach dla nas, dzieci „gorszego sortu”, ale dobrze, że chociaż jest ta nieliczna garstka. To dzięki wam nie tracę nadziei w lepsze jutro. Pisiory i rydzyki tak się w tym moim pięknym rodzinnym mieście rozpanoszyły, że aż moje serce na obczyźnie mocno krwawi, lecz sercem i duchem jestem z wami. Brawo!!!!! :-)[/quote]
Hugo Knote przypomnij sobie jak działales w PZPR-erze.[/quote]

Hugo Knothe można wiele zarzucić lecz nie przynależność do PZPR. Wymyśl coś bardziej sensownego jeżeli w ogóle potrafisz myśleć.

Waldemar
Waldemar
5 lat temu

http://mateuszkijowski.natemat.pl/213483,kod-sztandar-wyprowadzic

Lider KODu rezygnuje. Sztandar wyprowadzić.

theon
theon
5 lat temu

[quote name=”pytanie”]Czy ci ludzie ze świeczkami na zdjęciach rzeczywiście są z Olkusza ?
– bo ja nikogo z nich nie znam[/quote]
Dobre pytanie , ja znam troje , z tego jeden to świr i damski bokser – widocznie każdemu wolno bronić wolności równości i demokracji 🙂

śmiesznee
śmiesznee
5 lat temu

Żołnierzyki totalnie obciachowej opozycji w natarciu. Miro i Zbycho dogadywali się na cmentarzach, teraz zabawa ze zniczami, dziwne ciągoty tego środowiska politycznego.

PXT
PXT
5 lat temu

Do Pana Jana Kowalskiego:
No wszystko pięknie ładnie, przedstawiłeś Twoje argumenty, ale cóż z tego? Jeśli to wszystko to była teoria w państwie teoretycznym na papierze nie odnosząca się do rzeczywistości. Tu chodzi o rzeczywiste WEJŚCIE W ŻYCIE ustaw, przepisów, ect. realnie i zdroworozsądkowo przestrzeganych. Cóż z tego, jeśli policjantowi, prokuratorowi i wreszcie sędziemu nic ale to nic nie grozi już nie twierdzę że za pomyłkę, czy zaniedbanie bo pomyłka się każdemu może zdarzyć, ale nawet za działanie z premedytacją na szkodę zwykłego Jana Kowalskiego?
Cóż z tego jeśli członek kasty mimo teoretycznej demokracji i teoretycznej konstytucji i tak ma możliwości zniszczenia Jana Kowalskiego a Jan Kowalski mu może co najwyżej naskoczyć na pukiel, nawet gdy to teoretyczne prawo jest po jego stronie?
Taki stan rzeczy Ci się podoba Panie Janie Kowalski? Chyba, że jesteś tym Janem Kowalskim z kasty nadzwyczajnej?

...
...
5 lat temu

[quote name=”Niepisiora”]Brawo dla wiecujących, bo w tym rydzykowych grajdole to odwaga, nie tak jak w dużym mieście, gdzie jest się anonimowym![/quote]
Co to za odwaga, kiedy nie musisz się obawiać że ci zorganizują seryjnego samobójcę, albo tak jak jeszcze dawniej „za czasów świetności” Cię nie znikną ostrzegawczym strzałem w tył głowy z użyźnieniem łączki włącznie?
A co do anonimowości to jak chcesz wiedzieć w dobie ery wielkiego brata i w wielkim mieście nie jesteś już anonimowy.

JanKowalski
JanKowalski
5 lat temu

Widać tu, że żołnierze dobrej zmiany i ich przeciwnicy jak zwykle w swych okopach i strzelają do siebie nawzajem: pisiory, komuniści, rydzykowcy, sorosowcy, ubecy, pisiewicze… etc.

Ale może pomyślcie, czy przypadkiem ci ludzie pod sądami nie zadają sobie po prostu pytania: jakie szanse będzie miał przeciętny Kowalski w takim „rządowym” sądzie, gdy np.:
– państwowa firma energetyczna z naruszeniem przepisów wybuduje rolnikowi na jego polu słup energetyczny,
– przedsiębiorca wejdzie w spór podatkowy z izbą skarbową,
– samorząd lokalny wystąpi o roszczenia do Skarbu Państwa,
– przysłowiowy Sebastian i jego seicento spotka się z kolumną ministra np. obrony.

Czy sędzia wyznaczany przez ministra zagwarantuje każdemu prawo do sprawiedliwego procesu, czy aby takie prawo nie będzie jednak ograniczone tylko do „swoich”?

Art. 45.
1. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
2. Wyłączenie jawności rozprawy może nastąpić ze względu na moralność, bezpieczeństwo państwa i porządek publiczny oraz ze względu na ochronę życia prywatnego stron lub inny ważny interes prywatny. Wyrok ogłaszany jest publicznie.

pytanie
pytanie
5 lat temu

Czy ci ludzie ze świeczkami na zdjęciach rzeczywiście są z Olkusza ?
– bo ja nikogo z nich nie znam

Waldemar
Waldemar
5 lat temu

Mam nadzieje że tutaj an zdjęciach to są Obywatele a nie KODziarze od Kijowskiego. O ile tym lokalnym politykom sie nie dziwie to co tam robi ta baba z lokalnej bojówki KODu która (moderacja) i udaje obrońce Demokracji. Ciekawe z której partii pójdzie na wybory PO, .N a może SLD????

Pola
Pola
5 lat temu

Cudownie.. ileż to ludzi zna sie na prawie i przeczytalo projekty ustaw. Teraz, z PL mamy tylu prawników ilu lekarzy. Każdy Polak zna sie i na medycynie i na prawie. Fantastycznie 😀

Niepisiora
Niepisiora
5 lat temu

Brawo dla wiecujących, bo w tym rydzykowych grajdole to odwaga, nie tak jak w dużym mieście, gdzie jest się anonimowym!

memento
memento
5 lat temu

[quote name=”Hugo Knote”]Szkoda, że tak mało was jest w tych tak ważnych dniach dla nas, dzieci „gorszego sortu”, ale dobrze, że chociaż jest ta nieliczna garstka. To dzięki wam nie tracę nadziei w lepsze jutro. Pisiory i rydzyki tak się w tym moim pięknym rodzinnym mieście rozpanoszyły, że aż moje serce na obczyźnie mocno krwawi, lecz sercem i duchem jestem z wami. Brawo!!!!! :-)[/quote]
Hugo Knote przypomnij sobie jak działales w PZPR-erze.

Pisiewicz
Pisiewicz
5 lat temu

[quote name=”KOLA”]BRAVO!!! CIESZE SIĘ ZE W TYM RYDZYKOWYM MIEŚCIE SA JESZCZE LUDZIE Z GŁOWA NA KARKU!!!!
PISIORY BLEEE!![/quote]

Myślę Tadeusz swoim Rydzokpterem powinien przlecieć i zabrać ze sobą cały PiS

nawiedzeni
nawiedzeni
5 lat temu

W mieście księdza Tadeusza Rydzyka jest też dużo mądrych ludzi, ale oni świeczek nie palili.

KOLA
KOLA
5 lat temu

BRAVO!!! CIESZE SIĘ ZE W TYM RYDZYKOWYM MIEŚCIE SA JESZCZE LUDZIE Z GŁOWA NA KARKU!!!!
PISIORY BLEEE!!

enigma1952
enigma1952
5 lat temu

Z takim zrozumieniem problemu i z taką świadomością nie dziwcie się, że od lat popadacie w stagnację i ruinę. Jeśli nadal będą was prowadzili jak barany na rzeź to niestety czarno widzę waszą i waszych dzieci przyszłość. Tylko narodem rozpitym, co robił zresztą z powodzeniem okupant i zaczadziałym religijnie można sprawnie „kręcić lody”. Pozdrawiam wszystkich „prawych i sprawiedliwych” oraz wyznawców jedynego „taty„ rydzyka. 🙂

Ps. Serdecznie pozdrawiam serdecznego kolegę z przed wielu lat z osławionej trójki Andrzeja Ryszkę.

Kierowca Odrzutowca
Kierowca Odrzutowca
5 lat temu

Soros płaci – Soros wymaga chciałoby się rzec. Ale ja jednak sądzę, że „pożytecznych idiotów” zwyczajnie nie brakuje.

...
...
5 lat temu

To raczej łańcuch mroku był, a światło było tylko potrzebne żeby se zębów nie wybić w ciemności.

P X T
P X T
5 lat temu

[quote name=”Pisiewicz”]Za to PiS dał tylko 500+ i nic więcej. Po za tym ceny idą w góre. Ludzie sprzedali się PiSowi za 500zł żenada!!!!!!!!![/quote]
I przez to celebryci z kast nadzwyczajnych nie mogą spokojnie wypoczywać z „hołotą pińcet plusową” kierowaną przez spoconych samców z gastronomiczną ciążą piwną.
http://niezalezna.pl/83188-mlynarska-z-pogarda-o-polakach-nad-morzem-panstwo-kiepscy-z-rodzinami

ferdek
ferdek
5 lat temu

A pracownicy sądu to nie wiecują ?

Pisiewicz
Pisiewicz
5 lat temu

[quote name=”Grzesiek k”]Ij biedactwa jak widzę to żal naprawdę żal , że takie społeczeństwo jest głupie . Zabrali OFE , podwyższyli wiek emerytalny , afery za aferą a ta głupia grupa protestuje ze światełkami – żenada naprawdę[/quote]
Za to PiS dał tylko 500+ i nic więcej. Po za tym ceny idą w góre. Ludzie sprzedali się PiSowi za 500zł żenada!!!!!!!!!

postkomuna
postkomuna
5 lat temu

Kiedyś oni sami lub ich przodkowie czcili Marksa, Engelsa I Lenina, teraz pala świeczki.

?
?
5 lat temu

[quote name=”Grzesiek k”]Ij biedactwa jak widzę to żal naprawdę żal , że takie społeczeństwo jest głupie . Zabrali OFE , podwyższyli wiek emerytalny , afery za aferą a ta głupia grupa protestuje ze światełkami – żenada naprawdę[/quote]
Ślepcze biedny, otwórz oczy i zrozum wreszcie, że ci ludzie nie za PO, Nowoczesną, czy SLD manifestują, lecz przeciw bezprawiu, którym PiS podąża za nieprawościami swoich poprzedników. Jeśli nawet administracja Departamentu Stanu USA oficjalnie wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją w Polsce, to o czymś to świadczy do cholery. To zaślepienie, fanatyzm w stawaniu po którejkolwiek stronie jest największym zagrożeniem dla naszej i naszych dzieci przyszłości. Patrzmy mądrze, oceniajmy mądrze i nikomu nie dajmy się omamić. Ja brałem udział w tych manifestacjach, ale z pewnością nie zagłosuję na żadną z partii obecnych dziś na krajowej scenie politycznej.

Grzesiek k
Grzesiek k
5 lat temu

Ij biedactwa jak widzę to żal naprawdę żal , że takie społeczeństwo jest głupie . Zabrali OFE , podwyższyli wiek emerytalny , afery za aferą a ta głupia grupa protestuje ze światełkami – żenada naprawdę

beduin
beduin
5 lat temu

[quote name=”beduin”]I udało się Jarosławowi to przed czym go brat ostrzegał.Wszyscy co są przeciwko PiS-owi automatycznie dostają łatkę,ubeków,sbeków itd.A równocześnie PiS ma w swoich szeregach więcej tych z,którymi walczą.Tow.Piotrowicz.To jak to jest?[/quote]
Mamusie oszukasz,tatusia tez.Ale prawda jest jedna,niezmienna

refleksja
refleksja
5 lat temu

W Olkuszu głupich ludzi nie brakuje, ale zbyt dużo z nich świeczek nie paliło.

beduin
beduin
5 lat temu

I udało się Jarosławowi to przed czym go brat ostrzegał.Wszyscy co są przeciwko PiS-owi automatycznie dostają łatkę,ubeków,sbeków itd.A równocześnie PiS ma w swoich szeregach więcej tych z,którymi walczą.Tow.Piotrowicz.To jak to jest?

Torquemada
Torquemada
5 lat temu

Biologia jest nieubłagana. Emerytowani ubecy 70+ muszą wyginąć jak dinozaury.

PXT
PXT
5 lat temu

Jeśli nie wierzysz w dobro, a wierzących w nie uważasz za frajerów, to Twoje życie jest bez sensu.

theon
theon
5 lat temu

[quote name=”PXT”]
……… ,, Niech żyją Prawnicy odporni na mamonę … ” – w istnienie krasnoludków i jednorożców też wierzysz ?

PXT
PXT
5 lat temu

Pisiewicz nie czytasz ze zrozumieniem. Nie ma to żadnego związku z decyzją PAD.

Pisiewicz
Pisiewicz
5 lat temu

[quote name=”PXT”]Precz z układami zamkniętymi. Precz z „kastami nadzwyczajnymi”, nie ważne jakich opcji. Precz z przygłupami policyjnymi i prokuratorskimi.
Niech żyją Prawnicy odporni na mamonę z wysoko rozwiniętą empatią, dla których zwykły obywatel, nawet dla nich obcy jest na równi z kolegą z pracy w obliczu prawa. Życzę Temidzie „zawodowej świętej ślepoty”. Zerkającej spod opaski powinno się bezpowrotnie i nieodwracalnie fizycznie pozostawiać puste oczodoły.[/quote]

Fletki i co Dudi zawetował dwie ustawy trollujcie dalej.

PXT
PXT
5 lat temu

Precz z układami zamkniętymi. Precz z „kastami nadzwyczajnymi”, nie ważne jakich opcji. Precz z przygłupami policyjnymi i prokuratorskimi.
Niech żyją Prawnicy odporni na mamonę z wysoko rozwiniętą empatią, dla których zwykły obywatel, nawet dla nich obcy jest na równi z kolegą z pracy w obliczu prawa. Życzę Temidzie „zawodowej świętej ślepoty”. Zerkającej spod opaski powinno się bezpowrotnie i nieodwracalnie fizycznie pozostawiać puste oczodoły.

absolwentka
absolwentka
5 lat temu

Palców jednej ręki wystarcza by policzyć absolwentki olkuskiego I L.O. To krzepi.

JS
JS
5 lat temu

Trole PiSu w natarciu 😆

grzegorz27-z
grzegorz27-z
5 lat temu

Żenujące

Iza
Iza
5 lat temu

Brawo Olkusz !! I u nas są ludzie, którzy nie zgadzają się na łamanie konstytucji i monowładzę pisu! Wstyd, że w Przeglądzie info tak późno się ukazuje, może by było nas więcej.

sprawny umysłowo
sprawny umysłowo
5 lat temu

Nie widzę olkuskiej ,,nadzwyczajnej” kasty! Jak zwykle sama biedota przyszła, ktora pewnie nie za bardzo wie o co chodzi.

enigma1952
enigma1952
5 lat temu

Szkoda, że tak mało was jest w tych tak ważnych dniach dla nas, dzieci „gorszego sortu”, ale dobrze, że chociaż jest ta nieliczna garstka. To dzięki wam nie tracę nadziei w lepsze jutro. Pisiory i rydzyki tak się w tym moim pięknym rodzinnym mieście rozpanoszyły, że aż moje serce na obczyźnie mocno krwawi, lecz sercem i duchem jestem z wami. Brawo!!!!! 🙂