Olkusz

Czy wakacje w mieście muszą być nudne? Niekoniecznie! Przekonali się o tym uczestnicy projektu „Lato w Bibliotece” . Podobnie jak w latach ubiegłych  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaproponowała wszystkim chętnym dzieciom wyjątkową formę spędzania wakacji. Mali  brać udział w ciekawych zajęciach i warsztatach. Partnerem i sponsorem projektu był Fiber – INTERKONEKT Paweł Barczyk, Tomasz Furman Sp. J. w Wolbromiu.

W każdą wakacyjną środę dzieci od 8 do 12 lat brały udział w warsztatach – niespodziankach. Uczestniczyły w  warsztatach fotograficznych oraz ciekawych spotkaniach. Dzieci wzięły udział w spotkaniu autorskim z Panem Tomaszem Sawickim – współautorem książki „Niech gra” o Orkiestrze Dętej ZGH ,,Bolesław” w Bukownie oraz Agnieszką Kapkowską, która w orkiestrze gra na trąbce, z Leśniczym Leśnictwa Podlesie – Panem Tomaszem Mólem oraz w spotkaniu z Panem Michałem Gwiżdżem – specjalistą od nurkowania. Dzieci wzięły też udział w warsztatach edukacyjnych z olkuską Strażą Miejską oraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Dzięki Firmie Fiber – INTERKONEKT – mali czytelnicy wzięli też udział w zajęciach  z robotyki i programowania oraz druku 3D.  Inteligentne i zabawne roboty edukacyjne, które dzięki  sztucznej inteligencji oraz wybranym przez użytkownika modelom zachowania, wprowadziły dzieci w nowy wymiar programowania. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał element wydrukowany przez drukarkę 3D.

W każdy czwartek z kolei dzieci (od 8 do 12 lat) poznawały najciekawsze zakątki świata. Uczestnicy zajęć „odwiedzili” m. in.: Francję, Hiszpanię, Egipt, Japonię, Australię, Kenię, Meksyk i Grecję. Dzięki Agencji Eventowej „La cultura” w Sosnowcu dzieci dodatkowo poznały tradycyjne tańce zwiedzanych krajów oraz taniec współczesny.

„Wakacyjne Zabawy z Książką” to z kolei zajęcia, które odbywały się w każdy piątek i przeznaczone były dla najmłodszych czytelników olkuskiej Biblioteki. Dzieci (od 4 do 7 lat) m.in. odwiedziły kosmiczne przestworza, ZOO, krainę dinozaurów, a także zapoznały się z historią książki.

Przez cały czas trwania akcji „Lato w Bibliotece” dzieci  otrzymywały drobne upominki ufundowane przez Firmę Fiber.

Dziękujemy Firmie FIBER oraz wszystkim partnerom za zaangażowanie i pasjonujące zajęcia a dzieciom uczestniczącym w projekcie  „LATO W BIBLIOTECE” za liczny udział w spotkaniach i warsztatach i zapraszamy na zajęcia w roku szkolnym!


Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
8 miesięcy temu

Jejku! Co wyście tym biednym dzieciakom na twarze ponakładali?