Ruda Śląska

Po rywalizacji Juniorek Młodszych, w Silesia Handball Cup 2021 przyszedł czas na zmagania Młodziczek. Ostatniego dnia wakacji zespół SPR Olkusz złożony z zawodniczek 2007 i 2008 w Rudzie Śląskiej zajął 5. miejsce, choć przy odrobinie szczęścia podopieczne Patrycji Głąbik mogły zakręcić się koło podium.

Wszystko dlatego, że olkuszanki w całym turnieju na cztery spotkania przegrały tylko jedno – grupowe z miejscową Zgodą. Do tego doszedł także remis w grupie ze Skałką Świętochłowice, a że Ślązaczki wyżej pokonały ekipę z Zabrza, to Lwiątka w pierwszej fazie turnieju zajęły 3. miejsce, co uprawniało je do gry jedynie o 5. pozycję.

– Zaczęliśmy od remisu ze Skałką. Jak się okazało ten wynik w głównej mierze zaważył o naszych dalszych losach w turnieju, bo wygrywając z Pogonią Zabrze i przegrywając z najlepszą w całym gronie Zgodą nie mieliśmy okazji zagrać w najważniejszych meczach imprezy – komentuje występ swoich podopiecznych trenerka Głąbik.

Na inaugurację olkuszanki zremisowały ze Skałką 12:12. W drugiej próbie okazały się lepsze od Zabrza – 9:8, natomiast z Rudą Śląską przegrały 11:20. Na zakończenie wtorkowych zmagań Lwiątka ograły swoje rówieśniczki z Tarnowa 14:11.

– Zagraliśmy wymieszanym składem 07/08. To był debiut w takim ustawieniu i jak na pierwszy raz nie wyszło źle. Niewiele przecież zabrakło abyśmy mogły zagrać o podium, jednak układ tabeli sprzyjał rywalkom. Cieszę się z możliwości występu w tym turnieju. Dziewczyny miały okazję przećwiczyć pewne elementy, nad którymi pracowaliśmy w ostatnich tygodniach. Przed nami jeszcze miesiąc przygotowań do sezonu w Małopolsce. Chcemy jak najlepiej wykorzystać ten czas – zaznacza Patrycja Głąbik.

Turniej w Rudzie Śląskiej wygrały gospodynie.

Skład: Gamrot, Woszczek – Kania, Krężel, Pilarek, Rogóż, Szproch, Bałazy, Patycka, Gacek, Filo, Haberka, Noga.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze