Olkusz
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, jak co roku w wakacje zorganizowała, zajęcia dla dzieci, po to by ten czas wakacji mogły spędzić na wspólnej zabawie i edukacji. Do tych działań z chęcią włączyli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i w środę (25.08 br.) spotkali się z jej uczestnikami.
W czasie wizyty dzieci zapoznały się ze sprzętem i wyposażeniem, jakie technik kryminalistyki wykorzystuje w codziennej służbie. Policjant opowiadał o swojej pracy i przy okazji zaprezentował walizkę daktyloskopijną. Technik kryminalistyki pokazał dzieciom, jak należy zabezpieczać ślady z różnych przedmiotów. Podczas wizyty mundurowych, dzieci dowiedziały się, kim jest dzielnicowy i jakie są jego zdania. W związku z tym, że czas wakacji dobiega końca i dzieci niebawem powrócą do szkolnych ławek, mając na uwadze prowadzoną przez policję akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, policjantka zajmująca się profilaktyką, przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Główną atrakcją przygotowaną w tym dniu, był przewodnik psa policyjnego, który zawitał w bibliotece z czworonogiem. Na pamiątkę spotkania z policjantami, każdy z uczestników otrzymał drobne upominki.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu









![VI Wakacyjny Turniej Siatkówki – „Koledzy” najlepsi w Dolince! [ZDJĘCIA]](https://przeglad.olkuski.pl/wp-content/uploads/2026/07/IMG_4488_Large.jpg)
![Pokazy alchemii i wróżb w Rabsztynie [ZDJĘCIA]](https://przeglad.olkuski.pl/wp-content/uploads/2026/07/757331433_1282096153824574_2087792439795726833_n.jpg)

![Szkoło, do zobaczenia we wrześniu! [ZDJĘCIA] 64](https://przeglad.olkuski.pl/wp-content/uploads/2015/06/piotrek_53_mwg_64-100x70.jpg)


