Cmentarz wojenny na Pile w Kluczach-Osadzie, gdzie znajdują się mogiły austriackich i rosyjskich żołnierzy, położony jest wśród drzew, w ustronnym miejscu. Nie zapominają o nim uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluczach, którzy kilka dni temu posprzątali nekropolię z czasów I wojny światowej.

Szkolni wolontariusze grabili liście, wycinali krzewy i sprzątali mogiły. Wszystko odbyło się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności związanych z pandemią.

Inicjatorem akcji był kluczewski radny Sebastian Sierka, a opiekunem uczniów Joanna Bokalska – Rajba. Do akcji włączyła się także Magdalena Moroń z Urzędu Gminy w Kluczach. – Młodzież spisała się wzorowo. Porozmawialiśmy o historii cmentarza, a na koniec zapaliliśmy znicze dla uczczenia pamięci poległych żołnierzy – opowiada Sebastian Sierka.

– Uczniowie biorący udział w akcji poświęcili swój wolny czas. Oprócz tego, że należą oni do grupy wolontariuszy, są też harcerzami, dlatego nie jest im obojętny los takich miejsc. Chcemy, aby dzisiejsza akcja na stałe wpisała się w działania naszego wolontariatu – deklaruje Szkoła Podstawowa w Kluczach.

fot. organizatorzy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze