iks kraków

W dniu 10 maja na Międzynarodowym Mitingu „Kraka” w Krakowie trójka młodych zawodników IKS – u Olkusz uzyskała dobre rezultaty.

W biegu na 600 m Adrianna Banyś zajęła III miejsce z wynikiem 1.49.78 s, co jest jej rekordem życiowym. Druga nasza zawodniczka Karolina Kwapisz, uchodząca za faworytkę tego biegu, została potracona przez którąś z rywalek i zaliczyła wywrotkę, tracąc na dystansie około 50 m . W rezultacie uzyskała czas 1.55.12 s. Na 300 m Ola Kłapcińska uzyskała rezultat 51.80 s.

W tym samym dniu w Chyrowej k/Dukli Bartosz Karoń w Górskich Mistrzostwach Polski seniorów na dystansie 12,3 km zajął 6 miejsce. Zawodnik przy zbiegu z góry również zaliczył wywrotkę, tracąc do rywali sporo sekund (podłoże po ulewnych deszczach było b. śliskie).

W dniu 11 maja w Mielcu w ramach międzywojewódzkiego meczu młodszych juniorów województw: podkarpackiego, kieleckiego, lubelskiego i małopolskiego oraz mitingu zawodnicy IKS – u uzyskali następujące rezultaty:

• 400 m młodziczek – Karolina Kwapisz 1.07.90 (rek. życ.)
  • 200 m – Karol Muzyk 24.19 s, a młodziczka Maryla Piechowicz 34.04 s
  • 1500 m – Adrian Wojtacha 4.20.76 s (rek. życ.), Emanuel Wojtacha 4.27.55 s, Mateusz Klich 4.49.22 s (w biegu tym odniósł kontuzję nogi), Paweł Węglarz 4.57.23 s.

W dniu 11 maja w Krynicy w międzynarodowym biegu górskim na dystansie 10 km z udziałem ponad 200 zawodników Mariusz Barczyk zajął dobre 35 miejsce.

Kolejny start naszych lekkoatletów w sobotę 17 maja na Mistrzostwach Okręgu juniorów w Krakowie.

Tekst: Kazimierz Chechelski