W związku z rozpoczęciem rewitalizacji starówki parking w Rynku został przez wykonawcę zabezpieczony na potrzeby budowy. Jednocześnie został zamknięty ruch kołowy i częściowo ruch pieszych przy ul. Basztowej. Wykonawca deklaruje, iż prace na ul. Basztowej powinny zostać ukończone do 10 lipca 2010 r. Rewitalizacja starówki, obejmująca m.in. prace archeologiczne, wymianę sieci podziemnych, nawierzchni chodników i jezdni w Rynku oraz w ulicach przyległych, zaplanowana została na lata 2010-2011, co będzie się wiązać z utrudnieniami w ruchu. – Wszystkich mieszkańców i użytkowników dróg w centrum miasta proszę o wyrozumiałość oraz uwzględnienie tych niedogodności w planowaniu dojazdów oraz postoju pojazdów w rejonie starówki – podkreśla burmistrz Dariusz Rzepka.

Źródło: www.umig.olkusz.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miejscowy
miejscowy
13 lat temu

a władza będzie napawać się widokiem z okien… nareszcie pięknie i PUSTO. Do „nowego rynku” nie zajrzą ani zmotoryzowani ani spacerowicze! Po co komu prażyć się ciągle w słońcu na betonowej pustyni zupełnie bez klimatu… Może zaglądną turyści… ale ilu ich bywa w Olkuszu???

Marck5
Marck5
13 lat temu

Władza nie liczy się z ludźmi. Parkingi powinny być na rynku powiększone w dni robocze. Jednak decydenci wolą mieć bezużyteczną pustynie z betonu na rynku a ludzie będą jeździć w kółko nie znajdując na równoległych ulicach miejsca do parkowania. Ostatnio prawie każdy remont czegokolwiek oprócz ul. Bylicy) likwiduje dużo miejsc parkingowych. Chyba mamy u władz jakichś wrogów miejsc parkingowych. To spowoduje, że każdy będzie omijał rynek szerokim łukiem a sprzedawcy splajtują na samych interesantach w urzędzie.