ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Olkusz

4 stycznia zakończył się okres weryfikacji punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego, prowadzonego przez Instytut Sportu na zlecenie Ministerstwa Sportu za osiągnięcia indywidualne i drużynowe w minionych miesiącach 2021 roku. Jednocześnie po wszystkich korektach, wyniki są już oficjalne. Zgodnie z informacjami płynącymi z Warszawy, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz okazało się najlepsze wśród klubów nie tylko w gminie Olkusz, ale i w całym Powiecie Olkuskim! Młode szczypiornistki ze Srebrnego Miasta w dwóch odmianach piłki ręcznej – halowej i plażowej zdobyły rekordową ilość punktów – łącznie aż 117,80, czyli o prawie połowę więcej niż w zestawieniu z ubiegłego roku!

Rok 2021 pomimo pandemii wirusa Covid-19, dla klubowej społeczności SPR-u był bardzo pracowity i atrakcyjny pod względem turniejów o randze mistrzowskiej. Do drużyny I Ligi Kobiet nawiązały młodsze zawodniczki, które bez kompleksów włączyły się do gry o medale Mistrzostw Polski zarówno na parkiecie, jak i na piasku. To zapewniło naszym drużynom nie tylko rozgłos w handballowym środowisku, ale także pozwoliło znacznie poprawić swoje notowanie w Systemie Sportu Młodzieżowego, będącym skarbnicą wiedzy dla sportowych ekspertów, ale i urzędników, którzy decydują o finansowym wsparciu klubów osiągających sukcesy na ogólnopolskiej arenie.

Tych, w ostatnich dwunastu miesiącach nie brakowało. Największy udział w punktowym dorobku SPR-u mają Juniorki Młodsze, które w maju klubowe zmagania o medale Mistrzostw Polski na parkiecie zakończyły na 6. miejscu, a z końcem sierpnia były jeszcze bliżej podium na piasku, w turnieju finałowym rozgrywanym w Sulejowie zajmując ostatecznie 4. pozycję. Do tego doszły również sierpniowe występy z Kadrą Małopolski w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Darłowie Małopolanki, w kadrze których znalazło się aż dziewięć olkuskich szczypiornistek, wywalczyły brązowe krążki, zyskując jednocześnie tytuł 3. drużyny w kraju!

Na wspólny wynik całego klubu złożyły się też rezultaty osiągane przez zespoły Juniorek i Młodziczek. W tym przypadku również punktacja dotyczy obu odmian szczypiorniaka. Łącznie na przestrzeni ostatniego roku olkuskie zawodniczki wraz z trenerami uzbierali 117,80 punktów, czyli blisko o połowę więcej niż drudzy w tym samym zestawieniu szachiści z Czarnego Konia (63,50 pkt). Trzecia w rankingu wśród klubów z gminy Olkusz jest UKS Korona. Młodzi akrobaci uzyskali dokładnie 55 punktów. Tuż poza podium sklasyfikowano UKS Judo Wolbrom (39 pkt), a pierwszą piątkę w powiecie olkuskim zamykają nastoletni pływacy z Omegi (20,50 pkt).

Niekwestionowana pozycja lidera w powiecie olkuskim zapewniła klubowej społeczności SPR-u 26. miejsce w województwie małopolskim i 313. lokatę w skali całego kraju, co przy obecności w ogólnopolskim rankingu 4289 klubów daje naprawdę duże powody do zadowolenia. Satysfakcja jest tym większa, ponieważ SPR Olkusz jest klubem jednosekcyjnym, a ranking klasyfikuje wszystkie kluby, które często mają po kilka sekcji w różnych dyscyplinach, a więc i możliwość zdobywania punktów do rankingu w takich przypadkach jest znacznie większa.

– Względem 2020 roku kiedy to pandemia przerwała zmagania młodzieżowe w połowie rozgrywek, poprawiliśmy nasz stan posiadania niemal dwukrotnie. To zasługa zawodniczek i szkoleniowców, którzy każdego dnia wykonują nieocenioną pracę. Systematyczny trening przekłada się na formę sportową i wyniki uzyskiwane na boiskach. Ale to również sukces naszych Darczyńców i Sponsorów, którzy nam zaufali i wspierają nasze drużyny od wielu lat. Prestiżowy ranking Systemu Sportu Młodzieżowego, który podsumowuje całoroczną pracę każdego klubu, najlepiej oddaje rezultaty osiągane w najważniejszych imprezach w skali całego kraju – komentuje oficjalny komunikat Zespołu Metodycznego Państwowego Instytutu Badawczego wiceprezes klubu, Katarzyna Polak.

Gratulacje za jakże udany ubiegły rok i powodzenia dla Wszystkich drużyn w obecnym sezonie! Pierwsza szansa na powiększenie dorobku punktowego już niebawem, podczas turniejów halowych Mistrzostw Polski Juniorek.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze