autobus m

Z dniem 1 stycznia zmienił się przewoźnik obsługujący trasę linii komunikacji miejskiej ,,M”, która łączy niemal całe miasto, a w parze za nowym operatorem poszła także wymiana taboru wożącego pasażerów.

Linię „M” od początku stycznia 2015 roku obsługuje firma „NATAN” z Płazy. Zgodnie z obowiązującą umową, operator będzie świadczył usługi trzema niskopodłogowymi autobusami o pojemności nie mniejszej niż 50 osób. Dodatkowo pojazdy mają spełniać normę emisji spalin Euro 3 – mówi rzecznik prasowy ZKG „KM” w Olkuszu, Dawid Przybylski.

Nowy przewoźnik musiał spełnić dodatkowe wymagania. Autobusy, zgodnie z konkursowymi zasadami – i co istotne, z sugestiami pasażerów – są takiego samego koloru i marki. Mowa tutaj o chyba najbardziej popularnych pojazdach w komunikacji miejskiej dużych miast, Solarisach. Te jeżdżące po Olkuszu od 1 stycznia są żółto-bordowe i mają po dwanaście lat.

Firma „NATAN” została wybrana przez ZKG „KM” do obsługiwania trasy pomiędzy Dworcem PKP a pętlą na os. Młodych w trybie bezpośrednim. Umowę zawarto na okres jednego roku. Stawka za wozokilometr wynosi 3,30 zł i jest o 30 gr większa od stawki za jaką linię obsługiwał poprzedni przewoźnik (PKM Olkusz). W skali roku, „eMka” będzie kosztowała Związek około 660 000 zł, bowiem przez okres dwunastu miesięcy, statystycznie autobusy powinny pokonać łącznie 200 000 km.

Nowe autobusy są nie tylko wygodniejsze, ale również posiadają kilka innych udogodnień. W okresie zimowym zbawienne bywa ogrzewanie pojazdu, a to w Solarisach działa bez zarzutu. Pasażerowie mają więc teraz nieco mniej powodów do narzekań, choć jak sami przyznają, z punktualnością odjazdów z danego przystanku bywa różnie. I na to dyrekcja ZKG „KM” chce znaleźć receptę. – Terminowość świadczonych usług sprawdzać będziemy poprzez monitoring oraz pracowników Związku. Na opóźnienia wynikające z zakorkowanych ulic w godzinach szczytu ani my, ani kierowcy nie mamy już wpływu – przekonuje Dawid Przybylski.

13
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
13 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
olomikołajwtajemniczonypavvżorż Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olo
olo

co to za autobusy jak miejsc siedziących może 10 mają z prawdziwego zdarzenia

mikołaj
mikołaj

Brawo!Ceny paliwa w dół, koszty w górę. Olkusz górą.

wtajemniczony
wtajemniczony

[quote name=”żorż”]Czy to prawda Panie Piaśnik że chce pan zwolnic Pana Glenia a w jego miejsce zatrudnić Pana Kwaśniewskiego byłego Starostę ?[/quote]

Niestety, ale nie liczyłbym na to, podobnie jak na inne zmiany obiecywane przez Romana Piaśnika…

pavv
pavv

Mają ogrzewanie! WOW! W czasach, gdy miasta zamawiają autobusy z klimatyzacją, olkuszewo będzie się szczyciło autobusami z ogrzewaniem.

żorż
żorż

Czy to prawda Panie Piaśnik że chce pan zwolnic Pana Glenia a w jego miejsce zatrudnić Pana Kwaśniewskiego byłego Starostę ?

Mua
Mua
oszukany
oszukany

czy tak właśnie mają wyglądać te Piaśnikowe „zmiany”?

Mua
Mua
Mua
Mua

Z tego co widzę to Man NM223.3 spełniłby warunki zamówienia
http://pl.wikipedia.org/wiki/MAN_NM_223

Mua
Mua
Mua
Mua

Galeria PKM http://pkmolkusz.pl/galeria/

Umowę podpisał jaśnie Pan mgr. inż Wojciech Gleń
comment image

Mua
Mua

[quote name=”Karol66″]PKM za 3 zł. a Natanek za 3,30 zł – chyba coś tu jest nie tak. Radni miejscy powinni się przyjrzeć tej umowie.[/quote]

PKM obsłygiwał w zeszłym 2014 roku a teraz jest 2015.
Pytanie do znawców, czy PKM posiada jakieś niskopodłogowe autobusy spełniające normę >3?

Karol66
Karol66

PKM za 3 zł. a Natanek za 3,30 zł – chyba coś tu jest nie tak. Radni miejscy powinni się przyjrzeć tej umowie.