Olkusz

Początek lipca to czas zmian w kierownictwie Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Łukasz Rychlewski, zastępca burmistrza ds. społecznych, zrezygnował z pracy w olkuskim samorządzie. Jego miejsce zajął Marcin Wiercioch.

– Bardzo dziękuję Panu Łukaszowi Rychlewskiemu za lata bardzo dobrej współpracy nie tylko na stanowisku zastępcy burmistrza, ale także wcześniej – jako naczelnika i pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Życzę mu także powodzenia w dalszej drodze zawodowej. Witam jednocześnie Pana Marcina Wierciocha, który swoim wykształceniem oraz doświadczeniem daje gwarancję wysokiej jakości współpracy, na którą się bardzo cieszę – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Marcin Wiercioch po ukończeniu w 2000 roku Akademii Muzycznej w Krakowie, podjął pracę w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Olkuszu jako nauczyciel gry na akordeonie. Od 2016 roku pracował w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu na stanowisku kierownika Działu Organizacji i Obsługi Imprez. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Placówkami Oświatowymi w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Od 2021 roku do końca czerwca był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. 

Jak informuje olkuski magistrat, jako zastępca burmistrza ds. społecznych Marcin Wiercioch będzie odpowiedzialny m.in. za sprawowanie nadzoru nad działalnością wydziału Spraw Społecznych i wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi, a także jednostek organizacyjnych: Miejskiego Ośrodka Kultury, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ośrodka Pomocy Społecznej, Samorządowego Zespołu Edukacji oraz Galerii Sztuki Współczesnej BWA.

fot. UMiG Olkusz

1 2 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze