Olkusz

11 czerwca 2024 r.  w przestrzeni wokół olkuskiej Biblioteki odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Międzynarodowa Akcja CZYTANIE NA POLANIE. Jej celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Patronat medialny nad imprezą objęły: „Gazeta Olkuska” i „Przegląd Olkuski”.

Przed południem spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie z partnerskich, olkuskich Szkół Podstawowych: Nr 1, 4, 5 i 10, rozpoczęło się od czytania przez Marcina Wierciocha – Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz książki Wypożyczalnia skrzydeł – Opowieść o magii czytania Iwony Pietrzak-Płachty.

Po rozmowie o lekturze, na dzieci czekało wiele kreatywnych zadań, gier i zabaw rozmieszczonych w czterech tematycznych strefach:

Bajkowy konkurs Strefa zabaw – gry i zabawy z książkami Kreatywny zakątek – malowanie na folii Tworzenie wiosennych ramek z kwiatów i liści

W wydarzeniu wzięła również udział babcia Granny Fix z Centrum Helen Doron w Olkuszu – partnera imprezy.

Wszystkie dzieci biorące udział w wydarzeniu otrzymały drobne upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Po południu z kolei w ramach Międzynarodowej Akcji CZYTANIE NA POLANIE odbyło się kolejne, tym razem w plenerze, spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Młodzi Klubowicze omówili książkę ,,Arystoteles i Dante przepadają w toni Życia” Benjamin’a Alire’a Sáenz’a.

Wtorkowe spotkanie zakończyło obchody 23. Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w olkuskiej Bibliotece.

Gorąco dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że nasza akcja dostarczyła dzieciom zarówno wiedzy, jak i radości z aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze